• Новак
TRAC МЕСТА Седиште Суспензија за Полнење за Боб-Мачка Bobcat ProCat Серија Нула Пак Трева - - 1 Година Гаранција

TRAC МЕСТА Седиште Суспензија за Полнење за Боб-Мачка Bobcat ProCat Серија Нула Пак Трева - - 1 Година Гаранција

DEN 1665.60
Производот е достапен

Достапност

✅ Мерка Пред Купување За Да Се Обезбеди Компатибилност Со Возило. ✅ Купувачи Одговорност Е Да Се Осигурате Комплет Одговара На Нивниот Возило..Ве Молиме Контактирајте Со Нас За Да Им Се Помогне Со Било Компатибилност Прашања. ✅ Суспензија Месеци Помеѓу Седиштето и Лизгање Шини. ✅ Мазна и Удобно Возење За Оператор Со Прилагодливи Тежина/Вози Контрола..Max 275 lbs. ✅ 1 Година Гаранција..Направен во САД. 8 - 1"х5/16 завртки. 4 - Подлошки. 8 - Заклучување Ореви.Инсталација Insutructions.Мерење на топ модел на дното од вашиот седиште (завртки attatching лизгачки песни на седиште).Оваа мерка треба да биде 11.5 инчи предниот до задниот дел и 10.69" да 11.25" или 9.50" од страна на страна за суспензија за полнење да се работи. (може да се вежба во суспензија, ако е потребно).Казната за полнење месеци помеѓу седиштето и лизгачки песни.Ако вашиот трева нема лизгачки песни, ќе треба да се вклучат 1/2"-3/4" изолација и можеби подолго завртки за суспензија за да функционираат.Ќе треба да го проверите вашиот седиште безбедносен прекинувач.Ако вашиот префрлете се дуе под дното на седиштето, ќе треба да се користи изолација помеѓу седиштето и суспензија за полнење.На некои модел mowers, можеби ќе треба да се прошири на safey switch жица за да се приспособат на додадена висината на казната.Не се Компатибилни со John Deere Z Trak 200, 300, 400, 500, т мора лизгачки песни ќе треба да се вклучат 3/4" изолација.Ова ќе му даде на суспензија на neccesary дозвола да функционира.Види инсталација видео!.Овој прекин е направен во САД и се користи од страна на повеќето името на брендот нула пак трева компании.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката