• Новак
KEYESTUDIO Леонардо Р3 Микроконтролерски Развој Одбор со USB Кабел за Полнење за Arduino Проектот

KEYESTUDIO Леонардо Р3 Микроконтролерски Развој Одбор со USB Кабел за Полнење за Arduino Проектот

DEN 360.00
Производот е достапен

Достапност

Ве молиме ИМАЈТЕ во предвид : Отворете ја Arduino IDE, ќе треба да кликнете на "Tools", а потоа одберете ја Одбор кој одговара на вашиот Arduino.Ако не го избере правилниот развој одбор тип, тоа ќе предизвика компилација да не успеат да направат трансфер.Значи, ова е место кое бара посебно внимание.На keyestudio Леонардо е еден микро-контролор одбор врз основа на ATmega32u4,Тоа има 20 дигитален влез/излез игли (од кои 7 се може да се користи како PWM излези), 12 аналогни влезови, 16 MHz кристално осцилатор, микро USB конекција, моќ џек, на ICSP заглавјето, и копчето за ресетирање.На Леонардо се разликува од другите одбори користење на посебна USB-Сериски чип во кои ATmega32u4 има вграден USB комуникација, елиминирање на потребата за средно процесор.Ова им овозможува на Леонардо да се појави на кој поврзан компјутер како глувче и тастатура.Има и ce fcc за сертификација дека тие се направени од еколошки производство, технологија и материјали, направени функција,напон, струја тестирање пред пакување.Микро-Контролор : Atmega32u4. Оперативен Напон:5 V.Влезен напон (се препорачува) : DC7-12v.Дигитални I/O Игли : 20 (од кои 7 се обезбеди PWM излез).Дигитален PWM I/O Игли : 7. Аналоген Влез Игли : 12. DC Струја по I/O Pin : 40m A.DC Струја за 3.3 V Pin : 50m A.Флеш Меморија : 32 KB (ATmega32u4) на која 4 KB се користи од страна на boot loader.SRAM : 2.5 KB (ATmega32u4);.EEPROM : 1 КБ (ATmega32u4);.Clock Speed : 16 MHz.LED_BUILTIN : D13. Микро-контролор : Atmega32u4 Operating Напон:5 VInput напон (се препорачува) : DC7-12v Digital I/O Игли : 20 (од кои 7 се обезбеди PWM излез)Дигитален PWM I/O Игли : 7 Analog Текст Игли : 12 DC Тековната по I/O Pin : 40m ADC Тековната за 3.3 V Pin : 50m A.Флеш Меморија : 32 KB (ATmega32u4) на која 4 KB се користи од страна на подигање loader SRAM : 2.5 KB (ATmega32u4);EEPROM : 1 КБ (ATmega32u4);Clock Speed : 16 MHz LED_BUILTIN : D13.

Декларирани спецификации

Microcontroller:
Atmega32u4

Комплементите на стоката