• Новак
Boiron Hypericum Perforatum 1m, 80 Count

Boiron Hypericum Perforatum 1m, 80 Count

DEN 224.16
Производот е достапен

Достапност

Помага во ослободување на нервна болка.Безбедно да се земаат заедно со други лекови.Хомеопатски лекови.Нема несакани ефекти.Потенција : 1 M д-р.Возрасни и деца од 2 години и постари : се Раствораат 5 пелети под јазик 3 пати на ден до ослободени или како што е наведено од страна на лекар.Hypericum Perforatum 1 M, Лактоза, Сахароза.Престанете да го користите и прашајте го докторот ако симптомите траат повеќе од 3 дена или да се влошат.Ако бремени или градите-хранење, консултирајте лекар пред употреба.Да се чува вон дофат на деца.Персонализација на вашата грижа со Boiron еден лекови за високо насочени олеснување.Hypericum Perforatum 1 M Md е хомеопатски лекови кои ги ублажува нервна болка .Пелетите се топи во вашата уста, и може да се преземат за да одат, без храна и вода е потребно.Тие доаѓаат во лесен издавање цевка од прибл. 80 пелети (16 дози).Boiron еден лекови се идеални за возрасни и деца, и не содржат вештачки бои, вкусови, засладувачи, или конзерванси.Секогаш користете според етикета инструкции освен ако не е наведено од страна на вашиот здравствен работник.Со повеќе од 85 години на експертиза, Boiron е доверлив бренд дека е горд на квалитетот на производството и одговорен еколошки практики.Сите производи се изработени според највисоките стандарди на c GMP и формулиран со HPUS состојки за чистота.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката