• Новак
Heschen M18 Индуктивен Сензор Switch Shield Тип LJ18A3-5-Z/СЕКИРА Детектор 5mm 10-30VDC 200mA NPN Нормално Затворени(КООРДИНАТОР) 3 Жица

Heschen M18 Индуктивен Сензор Switch Shield Тип LJ18A3-5-Z/СЕКИРА Детектор 5mm 10-30VDC 200mA NPN Нормално Затворени(КООРДИНАТОР)

DEN 189.36
Производот е достапен

Достапност

Монтажа Дупка со Дијаметар : 18mm.Откривање на Далечина : 5mm±10%; Поставување на далечина : 0-4mm.Излез Тип на : NPN NC(Нормално Затворен); Shield Тип.Тековната Излез : 200m A; Работен Напон : 10-30 VDC.Откривање на Објектот : Магнетни метал.Откривање Објект : Магнетни метал(на откривање на далечина се намалува кога тоа е не-магнетни метал).Одложување на Далечина : 10% подолу од откривање на далечина.Напон : DC10-30 Импулс (p-p)10% подолу.Comsuption Струја : 13m A подолу.Контрола Излез : 200m A подолу.Јамка Заштита : Пресврт врска заштита,пренапони апсорпција,оптоварување кратки-коло заштита.Температурата & Влажност : за Време на работата, складирање : индивидуално-30~+65℃(без замрзнување ,не дру ), за Време на ракување,складирање : индивидуално 35-95%RH.Изолација Отпорност : 50 MΩ погоре ( DC500 megameter ) помеѓу полнење дел и школка.Го издржат Напонот : AC1000 V 50/60 Hz 1 мин.меѓу полнење дел и школка.Температурата Влијание : Температура спектар-30~+65℃,на + 23℃,± 15% откривање на далечина, Температура спектар-25~+60℃,на +23℃,±10% откривање на далечина.Напон влијание : Внатре ±15% номинална напон спектар,при номинална напон вредност ,внатре ± 10 % откривање на далечина.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката