• Новак
Onlyonestopshop Оброк Првично Контејнерите со Капаци - Храна Садовите за Складирање BPA Free Пластика, Бенто Кутија, Ручек Контејнери, Microwavable, Замрзнувач и машина за миење Сад?

Onlyonestopshop Оброк Првично Контејнерите со Капаци - Храна Садовите за Складирање BPA Free Пластика, Бенто Кутија,

DEN 287.76
Производот е достапен

Достапност

Обновливи и Издржливи : сад е дизајниран да пластовидно во замрзнувач или ручек кеса, со протекување-доказ и воздухот тесни капак.ТЕЧЕЊЕ ДОКАЗ, ЕКСТРА ЈАКИ ИЗГРАДБА – Однапред оброк првично, исхрана дел контрола, здрави хранливи оброци и да оди оброци се супер погодно да се подготви во овие трајни храна контејнери.Хард-пластични изградба ќе се обезбеди без пукнатини или кршење на патот.На излегуваат во јавноста доказ капаци ќе цврсто печат на контејнери, спречување на било досадно протекување или spills во вашата торба или замрзнувач.Едноставен, брз, лесен за употреба – Повеќето јадење-првично контејнери не траат.Тие попуштат по само неколку користи и дури и не можат да се користат во микробранова печка без горење или топење.Не Enther, нашите бенто кутии се изградени да трае и ги содржат најдобрите карактеристики.МИКРОБРАНОВА БЕЗБЕДНО ЗА ЗАТОПЛУВАЊЕ на ХРАНА – Уживате во леснотијата и ефикасноста на користење на микробранова безбедно оброк првично сад.Без разлика дали сте во брзање дома, или до загревање на храна во микробранова печка во канцеларија или во вашиот колеџ dorm соба, направи животот едноставен страна на подготовка, пакување и затоплување до вашата храна сите во истиот сад.Од замрзнувачот до вашиот гладен стомак сите во еден служат сад.Оваа 50 Оброк Првично Пластични Контејнери за Храна Складирање Обновливи Microwavable 1 Преградата може да се монтира во ладилник.Има убаво во машина за миење на садови за лесно чистење.Овие контејнери се одлични за правење на ручеци за недела и пукање во замрзнувач.Карактеристики : * Пакет од 10, 20, 30, 50 & 100 (контејнери + појавување капаци) * Капакот печати цврсто да го задржи производи, свежи, 100% BPA free * Чување на ладно предмети ладни и топли предмети топла * Микробранова безбедно и Замрзнувач безбедно, може да издржи температура од -40°F до 320°F (Или -40°C до 160 °C).

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката