• Новак
Мини комплет за чувствителни на светлина отпорници, 175 парчиња 150 V GL5506 GL5516 GL5526 GL5528 GL5537 GL5539 GL5549 Photosensitive светлосни сензори

Мини комплет за чувствителни на светлина отпорници, 175 парчиња 150 V GL5506 GL5516 GL5526 GL5528 GL5537 GL5539

DEN 1785.60
Производот е достапен

Достапност

Комплет содржи 175 мала фото отпорници, 7 различни видови, кои можат да ги задоволат различните барања.Со посебна кутија за складирање, различни видови на фото отпорници може да се чуваат за лесно користење и носење.На photoresistor е отпорот на phlx материјал и спроводливост се менува со промена во светлина интензитет.Стабилни перформанси, може да се широко се користат во играчки, светла, камери и други индустрии.DIY електронски компоненти, брз одговор, висока чувствителност и добар спектар на карактеристики.Спецификација : Состојба : 100% сосема нов Објект од типот : Photosensitive отпор Материјал : депонирани филм Модел : GL5506 GL5516 GL5526 GL5528 GL5537 GL5539 GL5549 Максимален напон : 150 V DC Максимална вати : 100 m W Работна температура : -30 ° C - 70 ° C Спектар врв : 540 nm Светла отпор (10 Lx) (KΩ) : GL5506 : 2 -5, GL5516 : 5-10, GL5526 GL5528 : 8-20, GL5537 : 18-50, GL5539 : 30-90, GL5549 : 45-200 Темно отпор : 1 MΩ100λ10 : GL5506-0.2 GL5516-0, 6 GL5528-0.8 GL5537-0.7 GL5539-0.9 GL5549-0.9 време на Одговор : 20 ms (зголемување), 30 ms (намалување) Пакет листата : 25 x GL5506 photosensitive resistor25 x GL5516 photosensitive resistor25 x GL5526 photosensitive resistor25 x GL5528 photosensitive resistor25 x GL5537 photosensitive resistor25 x GL5539 photosensitive resistor25 x GL5549 photosensitive отпорник.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката