• Новак
Мојот Lello Petal Цвет Headbands Бебе - Девојчиња - Дете Еластичен Еластична Пар

Мојот Lello Petal Цвет Headbands Бебе - Девојчиња - Дете Еластичен Еластична Пар

DEN 119.76
Производот е достапен

Достапност

Произведено во САД и Увезени.Големина : новороденче преку 8 mos. (13.5" - 15.5" главата турнеја) *ве Молиме имајте во предвид дека секое дете е различно и главата circumferences може да се разликуваат во голема мера.Ако нарачате за постара бебе, ве молиме мерка на вашето дете главата за да се обезбеди овие headbands ќе биде добро се вклопуваат.Оваа headband ќе одговара на повеќето новородените бебиња, но може да биде малку големи за некои.Состојба : Brand New од мало дисплеј картичка - вклучува сет од 2 бебето headbands.Стил/Повод : Бутик стара шик, фото проп, layette, свадба, празници, специјални прилики, dressy, неформални секојдневни.My Lello бренд - направени во САД.Неутрална боја тема.Асортиман на мек и еластичен еластична headbands со координирање на ткаенина lotus petal цвеќиња во прилог.Вклучува вашиот избор на 2 headbands во модерна и популарна палета на бои. 32 достапни бои вклучуваат бела, сива, црна, розова руменило, светло розева боја, топла розова, прашливи роуз, прашливи јоргованот, вино, слонова коска, taupe, аква, лаванда, минерални мраз, избледени сина, светло сина, cornflower сина, кралската орхидеи, жад, морнарица, виолетова, портокалова, apple зелена, смарагд зелени, меки жолта, жолта, наутички сина, корали, праска, црвено, и шокантен розова.Овие headbands се совршени за секојдневна облека, училиште, повик, или dressy.Одлично за фото пука и одмор или други специјални настани.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката