• Новак
Камења Сензори FS-400 Прилагодливи Серија Бронза Проток Префрлување, Лактите, Шатл Тип, 2.0-8.0 gpm Тек Поставување на Вредноста Опсег, 3/4 NPT Женски

Камења Сензори FS-400 Прилагодливи Серија Бронза Проток Префрлување, Лактите, Шатл Тип, 2.0-8.0 gpm Тек Поставување

DEN 4404.72
Производот е достапен

Достапност

Wetted Материјали : Бронза, Delrin, 316 Од Не ' Рѓосувачки Челик, Viton, Керамички.Електрични Престанок : 18 AWG, 24"-26" долго Полимерни Води.Тип на прекинувач : SPDT (20 VA).Во Собата Точка Диференцијал (Максимум) : 0.15. Се препорачува Филтрација : 150 micron.FS-400 Серија - Општа Намена, 90° Проток на Патот.Обезбедува точни откривање на протокот на вода и масло со 1% повторливост.Протокот поставки на прилагодливи верзија лесно може да се промени без демонтажа.Шатл бајпас ване внатрешноста на домување е под контрола на надворешно користење на обичен станот-нож со шрафцигер.Овие прекинувачи се ruggedly изградена на не-корозивни материјали и се спротивстави на шок и вибрации.Погоден за активирање аларми на interlocking исклучување circuitry кога проток е несоодветна за заштита на лежишта, брзини и разладни системи.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката