• Новак
Поддршка на Нашите Војници Печ | НИ Воена Патриотски Pow Миа Американската | 5 Везени На Железо | Мали - од страна на Никсон Тема Ко. (5)

Поддршка на Нашите Војници Печ | НИ Воена Патриотски Pow Миа Американската | 5 Везени На Железо | Мали - од страна

DEN 263.76
Производот е достапен

Достапност

ПОДДРШКА на НАШИТЕ ВОЈНИЦИ НИ Воена Shield Патриотски Армија, Морнарица Маринци Ветеран Мали Везени Американското Знаме Patch за Мажите и Жените.ВРВЕН КВАЛИТЕТ : со Висок Тема Смета Везови.ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА : да се Шие На / На Железо.ОДЛИЧНО ЗА : Јакни, Елеци.ГОЛЕМИНА : 5"x3".АПЛИКАЦИЈАТА ИНСТРУКЦИИ се Шие On1. Идентификуваат локација за печ и преглед на референтна.2. Тема игла со користење на силни најлон тема.Притисни игла преку кожа се движат од внатре кон надвор.На овој начин, вашиот јазол ќе биде на внатрешноста.Се повлече игла надвор со вашиот надвор рака и назад преку далноводи и кожа. 3. Чувајте ги крои во близина заедно и да се на работ на вашиот patch за најсигурен прилог. 4. Откако ќе се заокружи каде што започна, јамка околу кроењето да се направи по завршувањето куп Железо, На 1. Поставете рака железо во 325-335 F 2. Ставете ја вашата печ во посакуваната локација & ставете крпа (како што се handkerchief или pillowcase ткаенина) над врвот. 3. Притиснете на железо директно надолу за 35-45 секунди. 4. Пак на облека внатре-надвор и повторете ги чекорите 2 и 3. 5. Оставете patch да се излади.Не се применуваат на високо еластична, rayon, најлон или ткаенини кои не можат да го издржат топлина.Откако се применува, печ е трајно во прилог на облека и се перат, dryable и сува cleanable.За машина за перење, да се претвори облека внатре-надвор пред миење или сушење.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката