• Новак
Висока Чувствителност QR Код Скенер со USB Кабел,1D / 2D Безжична бар-код Читач на пораки со Два Начини на Читање,2D Безжична Скенер за Компјутер,каса,

Висока Чувствителност QR Код Скенер со USB Кабел,1D / 2D Безжична бар-код Читач на пораки со Два Начини на Читање,2D

DEN 1127.76
Производот е достапен

Достапност

67 мили 7byte) 1 D Минимална резолуција : 4mil 2 D Минимална резолуција : 4mil (длабочина на полето може да се прилагоди според корисниците на апликацијата.Спецификација : Тип : 2 D Жичен Бар-Код Скенер Модел : HY-10 T Боја : Црна / Црна+Црвено на Сликата(Пиксели) : 752pixels(H) X480 пиксели(V) Извор на Светлина : за Aiming618nm LED;осветлување : 6500 Kl ED Поле на Гледање : 0°(H)x35°(V) се Тркалаат/Презентација/Yaw : 360°, ±65°, ±60° Печати на Контраст : 25% минимум рефлексивни разлика Движење Tolerances : До 25 во (64cm) по втората Интерфејси Поддржани : USB (за КРИЕШЕ-KBW, Виртуелна сериски порт) RS232 Symbology Декодира Способност за : 1. 120g Големина : Прибл. 1 D : EAN, UPC, Кодекс 39, Кодекс 93, Кодекс 128, UCC/EAN 128, Codabar, ISSN, ISBN, GS1 Databar,GS1 Композитни Код за Заклучување 11,Индустриски 25, MSI-Plessey Стандард 25,Plessey, Матрица 2 од 5, ITF-6,ITF-14, Преклопувачки 2 од 5, 2. 135g Пакување тежина : Околу.5 cm Пакет листа : 1 * Скенер 1 * Кабел за Податоци 1 * Activate (активирај) 2 D Книга Декодира се Движи : EAN-13 : 50mm-200mm (13mil) Code39 : 40mm-90mm 5mil 10byte QR Код : 25мм-240mm (20mil 16byte) Податоци Матрица : 50mm-90mm (10mil 20byte) PDF 417 : 30мм-130mm (6.Plug and play, без диск потребни, и USB може да се користи во компјутер, каса, ПОС машина, тоа е многу лесен за употреба.Користејќи индустриски ABS еквивалент школка материјал, носат-отпорни, и анти-падот, можат ефикасно да се спротивстави на надворешен притисок.5 м(6)капки Амбиентниот Светлосни : 0~100000 LUX Напон : 5 VDC Струја : 170 MA Скенер тежина : Околу.Интелигентни брзо и висока чувствителност Висока прецизност ласерско скенирање на главата со брзо скенирање брзина, отсјај, слабо светло, микро-производство остаток на кодот може да биде точно да се идентификува.перформанси може да бидат погодени од бар кодот квалитет и услови на животната средина.Ова е жичен и анти-падот 2 D скенер со високи перформанси.Апликацијата опсег е широко се користат во животот, книга продавници, супермаркет, продавници на мало, магацински залихи, изразат логистика, фармацевтската индустрија, индустријата за накит, облека индустрија, угостителството индустрија, транспортната индустрија и така натаму. 2 D : QR Код, Податоци Матрица, Maxicode, PDF417, Ацтеките, Maxicode, Hanxin,итн.

Декларирани спецификации

Type:
2D Wired Bar Code Scanner
Model:
HY-10T
Color:
Black / Black+Red
Image(Pixels):
752pixels(H)X480 pixel(V)
Light Source:
for Aiming618nmLED;illumination
Field of View:
0°(H)x35°(V)     
Roll/Pitch/Yaw:
360°, ±65°, ±60°
Print Contrast:
25% minimum reflective  difference
Motion Tolerances:
Up to 25 in (64cm) per second
Interfaces Supported:
USB (for HID-KBW, Virtual serial port)  RS232  
Symbology Decode Capability:
1. 1D:
EAN, UPC, Code 39, Code 93, Code 128, UCC/EAN 128, Codabar, ISSN, ISBN, GS1 Databar,GS1 Composite Code,Code 11,Industrial 25, MSI-Plessey Standard 25,Plessey, Matrix 2 of 5, ITF-6,ITF-14, Interleaved 2 of 5,
2. 2D:
QR Code, Data Matrix, Maxicode, PDF417, Aztec, Maxicode, Hanxin,etc.
Operating Temperature:
-20-50
Storage Temperature:
-40-70
Humidity:
0% -95% relative humidity,non-condensing
Shock-proof:
Designed to withstand 1.5m(6)drops
Ambient Lighting:
0~100000LUX
Voltage:
5VDC
Current:
170MA
Scanner weight:
Approx. 135g
Packing weight:
Approx. 120g
Size:
Approx. 16.5 * 10 * 6.5cm
Package list:
1 * Scanner :
1 * Data Cable :
1 * Activate 2D Book :
Decode Ranges:
EAN-13:
50mm-200mm (13mil)
Code39:
40mm-90mm 5mil 10byte
QR Code:
25mm-240mm (20mil 16byte)
Data Matrix:
50mm-90mm (10mil 20byte)
PDF 417:
30mm-130mm (6.67mil 7byte)
1D  Minimal resolution:
4mil
2D Minimal resolution:
4mil
(The depth of field can be adjusted according to the customer's application. performance may be impacted by bar code quality and environmental conditions.) :

Комплементите на стоката