• Новак
Температурата Контролер, Термостат со Сензор LED Дигитални Автоматски Интелигентни Температура Контролер се Згусне за Кујна за Дневна Соба(НИ Приклучок)

Температурата Контролер, Термостат со Сензор LED Дигитални Автоматски Интелигентни Температура Контролер се Згусне

DEN 2354.40
Производот е достапен

Достапност

5 s Температурна Калибрација Опсег : (+/-)9°C Мерење на Текст : NTC(10 K0.Копчето Instruc.Дигитална Цевка : вистинската температура беше прикажана во средината на црвено дигитални цевка.Кога животната средина температурни промени, тоа автоматски прекинувач за вклучување/исклучување на електричното греење опрема.Карактеристики : Мала грешка вредност, многу погоден за места кои бараат постојана температура.Висок сонда обезбедува на мерење прецизност.Опис : Интелигентни температура контролер е инструмент за автоматска контрола на температурата.Спецификации : Дисплеј : LED Дигитални Цевка Температура Мерен Опсег : -9°C~99°C Контрола на Прецизност : 1°C Мерење на Точност : ±0.Стоп Светла : опрема е да престане да работи кога црвено светло off.Се користи за апарати на дневна соба, спална соба, кујна.1 инчен Тежина(со Сензор и Моќ Приклучок) : 430g.Висок квалитет згусне кабелот за напојување.1 инчен Тежина(со Сензор и Моќ Приклучок) : 430g Инструкции : Започнете со Светла : опрема е да Почне да работи кога црвено светло.Поставување на температурата на почеток е прикажан на левата страна на жолта Дигитални цевка.5%) сензор Излез : Реле 10 A Еден Оптоварување Статична Струја : помалку од 40m A Атракција на струјата : помалку од 65m A Работната Средина : -10°C~60°C, Влажност Од 20%~85% Работни Модови : Греење или Ладење Mode Power Кабел Должина : Околу. 150cm / 59in Објект Големина : 20 x 5.5 s Температурна Калибрација Опсег : (+/-)9°C Мерење на Текст : NTC(10 K0.Висок сонда обезбедува на мерење прецизност.Широк напон на напојување, може да работи дури и напонот е inconstant.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката