• Новак
Boiron Беладона 3C Md за висока Температура (до 102F) на Ненадеен Почеток со Потење, Сина, 80 Count

Boiron Беладона 3C Md за висока Температура (до 102F) на Ненадеен Почеток со Потење, Сина, 80 Count

DEN 231.84
Производот е достапен

Достапност

ЧИСТА ОЛЕСНУВАЊЕ : Беладона 3 C Md е хомеопатски лекови кои ги ублажува висока температура (до 102 F) на ненадеен почеток со потење.Им ПОМОГНЕ на ВАШЕТО ТЕЛО НА ПРИРОДЕН НАЧИН : Овој лек нема познати интеракции со други лекови, билки, или суплементи, нема контраиндикации, и не ги содржи artifical бои, вкусови, засладувачи, или perservatives.ЛЕСНО е ДА се ЗЕМЕ : Пелети се топи во устата, ниту храна или вода е потребно и се одлични за на пат.ДОВЕРЛИВ БРЕНД : Со повеќе од 85 години на експертиза, Boiron лекови се произведени во ФДУ прегледано објекти и да се исполнат највисоките стандарди на c GMP и HPUS за чистота и квалитет.КУПИ СО ТВОИТЕ ИМА/FSA : Boiron хомеопатски производи се ИМА & FSA право во САД

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката