• Новак
Ergotech Куче Чувар, Пет Бариера Нето и Екран RDA65-S за Субару Impreza Hatchback 5 Врата, автомобил Модел Произведени од 2012 до 2017, за Багаж и домашни Миленици

Ergotech Куче Чувар, Пет Бариера Нето и Екран RDA65-S за Субару Impreza Hatchback 5 Врата, автомобил Модел Произведени

DEN 1439.52
Производот е достапен

Достапност

Само $ 4,49 превозот!Испорака во прибл. 4-6 работни дена!.Елегантна, силна и безбедна, тоа е лесно да се монтираат на потпирачи за глава!Не е потребно дупчење.Направен од метална рамка и висока издржливост најлон нето-да се подобри безбедноста и удобноста во случај на тешко сопирање!.Развиен со цел да се усогласат со DIN Norm 75-410 кои успешно ја поминаа кога тоа беше тестирана!Избран од страна на ИТАЛИЈАНСКАТА ПОЛИЦИЈА!.НАПОМЕНА : ве Молиме да земете предвид дека нарачки се испраќаат надвор од Европска Унија ќе бидат предмет на увозни давачки.Оваа задолжен да варира во зависност од земјата и државата, и не е вклучена во касата цената на стоката цел.Плаќање на никакви увозни давачки ќе биде во вашите трошоци.Оваа бариера е нашиот топ модел.Тоа е во прилог на потпирачи за глава со патентирана механизам толку силна успешно да го помине несреќа тест дефинирани од страна на строги DIN Norm 75-410. На овој начин трупот преграда е целосно достапна за вашето куче или за вашиот багаж.Без дупчење е потребно!Механизмот се состои од два хексагонална загради (еден прилог на вертикални потпирачи за глава баровите, еден до бариера) кои се чуваат заедно со најлон менгеме.Поради хексагонална загради тоа има многу висок отпор во пресврт.Две хексагонална канали на стеги не се вклучени во ист начин : бидејќи тие се разликуваат од 30 степени агол, тоа е можно да се постигне најдобра позиција на ѕидот во однос на потпирачи за глава и багажникот се покријат.На поклопецот на багажникот може да се чуваат во употреба речиси секогаш.Две двојки на заби брзини се овозможи дополнителна можност за да се постигне најдобра позиција на ѕидот во однос на автомобил тело.Откако заграда се во прилог на потпирачи за глава баровите во најдобра позиција е можно (овој процес трае неколку минути), бариера, може да биде инсталиран и да се отстрани во многу кратко време.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката