• Новак
Колумбија Жените PFG Tamiami II UPF 40 Долг Ракав Риболов Кошула

Колумбија Жените PFG Tamiami II UPF 40 Долг Ракав Риболов Кошула

DEN 572.64
Производот е достапен

Достапност

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 100% други влакна.Увезени.Се повлече На затворање.Машина За Миење.НАПРЕДНА ТЕХНОЛОГИЈА : Колумбија Жените PFG Tamiami Долг Ракав кошула карактеристики Omni-Сенка UPF 40 ткаенина за maxium заштита од сонцето и Omni-Фитил технологија која повлекува влага далеку за да бидете свежи и суви.ПРАКТИЧНИ ФУНКЦИИ : Ова се жените Колумбија PFG Tamiami долг ракав риболов кошула има две корисна градите џебови за conveinent чување и roll-up ракави за екстра топли денови надвор од водата.УДОБНОСТА & BREATHABILITY : Овој долг ракав риболов кошула карактеристики на mesh-наредени се пропустливи на назад за крајната breathability и удобност.КЛАСИЧЕН ОДГОВАРА : Со модерен класичен одговара, Колумбија е PFG Tamiami II Долг Ракав кошула е ултра-светло и удобно доволно за maxium активност.Центар Назад Должина : 26 инчи.Колумбија PFG Tamiami II Долг Ракав Маица носи совршен за долгите денови надвор од водата.Идеален за подолги патувања, нашите најсветлите-тежина риболов кошула карактеристики својства за да се задржи свежа и -бесплатно во текот на повеќе wearings.Да бидат безбедно и заштитени.Omni-Сенка блокови UVA и UVB зраци за да помогне да се спречи sunburns и долготрајно оштетување на кожата.Тесните ткаат конструкција со УВ абсорбента предиво блокира целиот спектар на штетните УВ зраци.Крајната влага управување со технологија за градско.Omni-Фитил брзо се движи влагата од кожата во ткаенина, каде што таа се шири низ површината за брзо да исчезне—одржување сте кул и вашата облека да се исуши.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката