• Новак
NTE Електроника NTE5671 Triac, ДА-220 Целосен Пакет Пакет, 20 Засилувач, 800V

NTE Електроника NTE5671 Triac, ДА-220 Целосен Пакет Пакет, 20 Засилувач, 800V

DEN 170.16
Производот е достапен

Достапност

Пакет Димензии : 6.25 L x 0.1 H x 3.7 W (инчи).Пакет Тежина : 0.016 фунти.Земја на Потекло : сад.Дел број : NTE5671. На NTE5671 TRIAC е дизајниран за употреба во апликации кои бараат висок двонасочно минливи и блокирање на напон способност.Типични апликации вклучуваат AC контрола кола, како што се осветлувањето, индустриски и домашни греење, моторна контрола и системи за комутација.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката