• Новак
8 ft. Извртени Очите и Око - Тип 4 Веб Прашка, Полиестер, Број на Plies: 2, 2 W

8 ft. Извртени Очите и Око - Тип 4 Веб Прашка, Полиестер, Број на Plies: 2, 2 W

DEN 3195.12
Производот е достапен

Достапност

Објект - Web Slings : Веб Прашка.Прашка Тип : Извртени Очите и Око - Тип 4. Вертикална Hitch Капацитет : 6400 lb.Прашка Должина : 8 ft.Прашка Ширина : 2".Спецификација : Објект - Web Slings : Веб Sling Sling Тип : Извртени Очите и Око - Тип 4 Vertical Hitch Капацитет : 6400 lb.Прашка Должина : 8 ft.Прашка Ширина : 2"Број на Plies : 2 Sling Материјал : Polyester Choker Hitch Капацитет : 5000 lb.Кошница Hitch Капацитет : 12,800 lb.Носат Отпорни На Корица : None Eye Должина : 10"Боја : Yellow Temp.Опсег : -60 Степени F преку 200 Степени FYarn Слој : Latex Resists : Маст,Повеќето Acids Standards : ASME B30.9, OSHA 1910.184, WSTDAIncludes : Веб Прашка Безбедност Билтен Рев 3 11 Number на Прашка Нозе : 1.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката