• Новак
Boiron Natrum Muriaticum 1M Md 80 Пелети за течење на Носот, Поради Алергии, Полошо во Утринските часови

Boiron Natrum Muriaticum 1M Md 80 Пелети за течење на Носот, Поради Алергии, Полошо во Утринските часови

DEN 216.48
Производот е достапен

Достапност

ЧИСТА ОЛЕСНУВАЊЕ : Natrum Muriaticum 1 M Md е хомеопатски разредување на морска сол која ја олеснува течење на носот, поради алергии, полошо во утринските часови.Им ПОМОГНЕ на ВАШЕТО ТЕЛО НА ПРИРОДЕН НАЧИН : Овој лек нема познати интеракции со други лекови, билки, или суплементи, нема контраиндикации, и не ги содржи artifical бои, вкусови, засладувачи, или perservatives.ЛЕСНО е ДА се ЗЕМЕ : Пелети се топи во устата, ниту храна или вода е потребно и се одлични за на пат.ДОВЕРЛИВ БРЕНД : Со повеќе од 85 години на експертиза, Boiron лекови се произведени во ФДУ прегледано објекти и да се исполнат највисоките стандарди на c GMP и HPUS за чистота и квалитет.КУПИ СО ТВОИТЕ ИМА/FSA : Boiron хомеопатски производи се ИМА & FSA право во U. S. Опис на Производот се Прилагодите на вашите грижи со Boiron еден лекови за високо насочени олеснување.Natrum Muriaticum 1 M Md е хомеопатски лекови кои ги ублажува течење на носот, поради алергии, полошо во утринските часови .Пелетите се топи во вашата уста, и може да се преземат за да одат, без храна и вода е потребно.Тие доаѓаат во лесен издавање цевка од прибл. 80 пелети (16 дози).Boiron еден лекови се идеални за возрасни и деца, и не содржат вештачки бои, вкусови, засладувачи, или конзерванси.Секогаш користете според етикета инструкции освен ако не е наведено од страна на вашиот здравствен работник.Со повеќе од 85 години на експертиза, Boiron е доверлив бренд дека е горд на квалитетот на производството и одговорен еколошки практики.Сите производи се изработени според највисоките стандарди на c GMP и формулиран со HPUS состојки за чистота.Контакт Информации за производителот 1-800-BOIRON-1.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката