• Новак
3M 501+ Пурпурна 1.125 x 60yd Висока Температура Маскирање Лента, 1.125 x 60 yd. Се Тркалаат, Виолетова

3M 501+ Пурпурна 1.125 x 60yd Висока Температура Маскирање Лента, 1.125 x 60 yd. Се Тркалаат, Виолетова

DEN 191.28
Производот е достапен

Достапност

Одлична conformability да неправилни површини.Се користи за висока температура апликации.Ги отстранува чисто.Обезбедува супер остри боја линии. 3 M Специјалност Висока Температура Маскирање Лента 501+ е пурпурна боја на палачинка хартија маскирање лента за критичко боја маскирање апликации во автомобилската, специјалност возило, и индустриски пазари, каде што одлично се држи и висока температура изведба се потребни. 3 M Висока Температура Маскирање Лента 501+ е нашата премиум високи перформанси палачинка хартија маскирање лента дизајниран да се создаде супер-остри боја линии во повеќето индустриски сликарство ситуации, вклучувајќи и високи-температура се пече циклуси на 300 степени околу 30 минути, и да се обезбеди чист, едно парче отстранување.Детали : .

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката