• Новак
SheetWorld Памук Percale Креветчето Лист Поставите 28 x 52, Бебе Автомобили & Камиони, Inlcudes 1 Опремени, 1 Станот, 1 Дете Перница Случај, произведено во САД

SheetWorld Памук Percale Креветчето Лист Поставите 28 x 52, Бебе Автомобили & Камиони, Inlcudes 1 Опремени,

DEN 1416.00
Производот е достапен

Достапност

Тие се направени од 100% памук percale памук за мека, луксузни чувство.Овие листови доаѓаат во различни бои и карактер модели, па тие се совршен за двете момчиња или девојчиња.Да ги користите овие листови за да се надополни вашето дете постелнина или пар нив со вашето бебе соба оркестарот е â€" тие ќе одат и со било кој амбиент.Во Sheet World, ние ги користиме само со највисок квалитет ткаенина.Ќе ви се допаднат нашите неверојатно мека памучна percale листови.ЛЕСНО ДА се МИЈАТ : Во Sheet World, ние знаеме дека децата може да се неуредна, која е причината зошто ние го прават нашите листови неверојатно лесен за чистење.Направена од силна памук, тие се издржливи доволно да трае во текот на вашето бебе расте години.Таа ќе биде апсолутно воодушевен да добие атрактивен, трајни постелнина за неа малку еден.Тоа е причината зошто ние се обезбеди зададените димензии со нашите производи.Кога тие се валкани или soiled, само фрли ги во миење â€" тоа е толку едноставно!Овие листови, исто така, направи голем дар за вашето бебе туш (така, мајки-да-биде, да ги стави на вашиот регистар).Овие листови исто така, може да се сушат во вашиот фен.Овие листови нудат сит и безбедна се вклопуваат совршено за бебиња и мали деца.Овие карактеристики ќе се осигура дека вашето бебе е сосема безбеден како што спие во својата соба во текот на ноќта.ДИМЕНЗИИ : Тоа е секогаш болка да откријат дека сосема нов листови не одговара на вашето дете душек правилно.Тие се достапни во Ариел & Пробивам, Марвел Стрип, Сирена, Мики Маус Ѕвезди, Мини Маус Лакови, Мини Маус Црвена, Мојот Мал Пони, Нинџа Желки, Принцезата Силна, и Tsum Tsum Аква модели.Овие листови се компатибилни со било кој стандарден креветчето или деца душек.Ние разбираме дека сте зафатени родители и дека немате време за рачно миење на детска постелнина.НЕУТРАЛЕН УНИСЕКС ДИЗАЈНИ : Дали имате момчиња или девојки, овие листови се погодни за двете.НАПРАВЕНИ ЗА СТАНДАРД КРЕВЕТЧЕТО ДУШЕК : Лист Сет вклучува 1 опремени лист со еластична сите околу раб, 1 рамен лист hemmed, и 1 дете големина бебе перница случај.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката