• Новак
2 парчиња светилки drl Дење Работи Светла Одговара За Buick Замислуваме 2018-2019, Високи Перформанси Водоотпорен Пред Магла LED Светилка Замена на Делови - MCL448AYB

2 парчиња светилки drl Дење Работи Светла Одговара За Buick Замислуваме 2018-2019, Високи Перформанси Водоотпорен

DEN 3960.00
Производот е достапен

Достапност

✔Модел : светилки drl Дење Работи Светлото Само се Вклопуваат За Buick Замислуваме 2018-2019 , ве молиме потврдете го вашиот модел информации пред да го купат, а ако не сте сигурни, ве молиме слободно контактирајте со нас, ви благодариме. ✔Материјал : светилки drl Користи Високо-квалитетна ABS пластика, материјал и оксидација третман на површината се направи светлина издржливи.Поради нашите напредни постојан струја, технологија, светло реагира брзо, предупредување ефект е очигледна. ✔Карактеристики : Наменети за конкретни модели, во споредба со стандардните светилки, LED извор на светлина е посветла, троши помалку енергија, и има стабилна светлина излез.Супер светла може да се направи вашиот автомобил повеќе око-фаќање и во голема мера се подобри возачки безбедност. ✔Инсталација (со упатства) : Едноставно гром на LED светилка и жица до сите постоечки 12 V DC извори на енергија, светилка ќе се совршена замена за стари или скршени.За да го купе со различни временски услови и од условите на патот, дење работи светлината е добра во shakeproof, водоотпорен. ✔Автомобил светлина ефект : Бела светлина : Дење работи светлина,Жолта светлина : Го сигнал light,Ice сина : Ноќ светлина.Светилки drl Автомобил дење работи светилки може да им помогне на автомобили, камиони, автобуси и други возила да се направи автомобили повеќе видлив по инсталацијата, ефикасно ја подобрува возење безбедност модели Применливи само : За Buick Замислуваме 2018-2019 Производ : светилки drl Автомобил дење работи светла Употреба позиција : пред автомобилот Материјал : LED / ABS Работен напон : DC12 V Пакување : 1 пар на Автомобил дење работи светла Затоа што дење работи светла се високо ефикасни, енергија-заштеда, водоотпорен и shockproof, високо-квалитетни и издржливи, тие се добар избор за Инсталација : со инструкции за инсталација, ако ви треба нашата помош во инсталацијата, ве молиме контактирајте со нас, нашиот персонал за услуги на корисниците ќе ви одговори во рок од 24 часа Забелешка : ве Молиме отстранувате пред инсталацијата.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката