• Новак
ONPOW 25ММ Latching Притисни Копче за Префрлување,со 12V Прстен LED Осветлен, Алуминиум Легура(Црна), Вода Доказ

ONPOW 25ММ Latching Притисни Копче за Префрлување,со 12V Прстен LED Осветлен, Алуминиум Легура(Црна), Вода Доказ

DEN 295.44
Производот е достапен

Достапност

1. Кол : 25мм, 1 NO 1 NC;Прстен Осветлени,од не ' Рѓосувачки Челик Matrial;ДОВЕДЕ Напон : 12 V (Други опции : 6 V, 24 V, 36 V,110 V,220 V,250 V). 2. Водоотпорен : IP65( latching : IP67, може да се прилагоди за да одговара на специфичните потреби). 3. Панел Дебелина : 1~8мм. 4. Механички Живот : 1,000,000 циклуси; Електрични Живот : 50,000 циклуси. 5. Терминал Напишете : Pin Терминал(2.8×0.5 mm).Место на Потекло : Жеџијанг во Кина Бренд Име : ONPOWModel Број : GQ25-11 E/AProduct Име : IP 65 Водоотпорен push копчето switch Shipping Тежина : 50g Превозот пакет : 10*10*10см хартија непропустлива за Монтажа дупка со дијаметар : 25мм Actuator облик : Рамни Круг Head Operation тип : Еден(Ресетирање)/Latching(Задржана)Контакт структура : 1 NO 1 NCMaterial : Нерѓосувачки Steel Illuminated тип : Прстен LED ДОВЕДЕ Напон : 12 V (или 3 V/6 V/24 V/36 V) Led Боја : Црвена/Зелена/Жолта/Портокал/Блу/Бела Механички Живот : 1000,000 cycles Electrical Живот : 50,000 cycles Terminal : 10 pin терминали Терминал Напишете : Pin Терминал(2.8×0.5 mm) Оперативни Температура : -25℃~+55℃(без замрзнување) се задржи на воздухот тече низ осветлените pushbutton Оперативни Влажност:45~85%RH(без кондензација) Контакт Отпор:≤50mΩ Изолација Отпор:≥1000 MΩ Dielectric Сила:1500 V,А C50 Hz,5 seconds Vibration Отпор:50 Hz,Амплитудата 1.2 mm Shock Отпор : >10g Лемење Отпорност на Топлина:320℃(или 30 W лемење железо) не повеќе од 2 секунди) ROHS направен да order If ќе склопот на производот конфигурација не се прикажува,ве молиме контактирајте го нашиот продажен претставник за custon дизајн.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката