• Новак
Nunchuk & Remote Игра Контролер Пакет за Nintendo Wii-БЕЛА

Nunchuk & Remote Игра Контролер Пакет за Nintendo Wii-БЕЛА

DEN 1802.40
Производот е достапен

Достапност

Компатибилен со Nintendo Nunchuk.Компатибилен со Motio PLUS.Акцелеметарски за движење игри.IR Сензор и Внатрешни Јазик.LED Играч Indicater.На Playtech Tou Ки Далечински Контролер за Nintendo Wii е идентична со Wii Бренд Производ Далечинското.Овој Пакет не само што ги вклучува безжична Игра Контролер, но, исто така, вклучува Силикони Ракав за заштита и стил!!Голем пакет во уште подобра цена!Карактеристики : Спортски димензиите на мала традиционалните далечински управувач, безжичниот Playtech Tou Ки Игра Контролер за Nintendo Wii е мултифункционален уред кој е ограничен само од играта дизајнер имагинација.Магијата на Playtech Wii Remote е дизајн лежи во рок; accelerometers внатрешноста на контролорот тело мерка движење во сите правци и во сите брзини.Во тенис игра, тоа служи како вашиот рекет како што замав вашата рака за долго forehand или брз и тешко backhand.Во 4x4 возење игра служи како управувачот, овозможувајќи ви да се тргна да се избегнат пречките или пикап моќ-ups.Во прво лице стрелците, на Tou Ки Wii Remote делува како огнено оружје, кои можете да ги точка директно на екранот на непријателот.На листата на потенцијални користи е огромен, и мала тежина на Tou Ки Wii Далечинскиот управувач овозможува играчи да играат со часови без чувство на fatigued.Како удобно како што е функционална На Tou Ки Wii Remote е подеднакво удобно во десно и лево раце и куќи само право број на копчиња за играње - не толку многу што, нови играчи ќе се збунети, но доволно, така што Wii игри не се чувствуваат ограничени.На лицето на далечинскиот се на D (или "плус") подлога, голема "А" копчето кое се користи за големи на екранот акции, и две мали options копчиња.Меѓу игра копчиња се плус и минус копчиња (кои често дејствува како "напред" и "назад"), како и "Home" копчето за да се вклучат Wii почетниот екран за да ги промените прилагодувањата или проверка на далечински батеријата нивоа.На задната страна на контролорот е активирањето-како "Б" копчето, совршен за времето изданија на боречка се тркалаат во Wii Sports.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката