• Новак
3M 401+ Круг-1.000-500 Високи Перформанси Маскирање Лента - 1.000 Кругови, Палачинка Хартија, Зелен (Пакување од 500)

3M 401+ Круг-1.000-500 Високи Перформанси Маскирање Лента - 1.000 Кругови, Палачинка Хартија, Зелен (Пакување од

DEN 1358.40
Производот е достапен

Достапност

Најдобро за критичко боја маскирање апликации, создава остри боја линии и се противи крварат преку од повеќето индустриски боја системи.Ги отстранува чисто од метал, гума, стакло, пластика, и EPDM.Confomable за употреба со неправилни површини.Третирани со топлина отпорни saturant за пече циклуси до 250 Степен Целзиусови за 30 минути.Индустриски одделение производ.Tape Case Високи Перформанси Маскирање Лента-Конвертира од 3 M 401+/233+- е 6.7 мили зелена боја палачинка хартија маскирање лента со гума лепило.Кој остри боја линии, отпор да крварат преку од повеќето индустриски боја системи, и conformability за неправилни површини, оваа лента е дизајниран и произведен да обезбеди високи перформанси индустриски боја маскирање систем за критичко боја апликации.Оваа лента може да се отстрани чисто од различни метал, гума, стакло, и пластични површини и да се третираат со топлина saturant за употреба во пече циклуси до 250 Степен Целзиусови за 30 минути.Идеален за индустриски сликарство, вклучувајќи и две-тонови на боја апликации на камиони, автобуси, приколки, возови, оган камиони, амбулантни возила и авиони.Тоа е лесно да се солза, кој помага во постапување, но, сепак, доволно силна за да се спротивстави на slivering, обезбедување на лесен, едно парче отстранување.Список на маскирање лента е основната лента со алатки или снабдување соба објект во изградба, складирање, воена, морски, превозот и мало индустрии.Детали : .

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката