• Новак
Кабел Прашања 5-Pack Snagless Краток Мачка 6 Етернет Кабел 5 ft (Мачка 6 Кабел, Cat6 Кабелска, Интернет Кабел, Мрежен Кабел) во Црно

Кабел Прашања 5-Pack Snagless Краток Мачка 6 Етернет Кабел 5 ft (Мачка 6 Кабел, Cat6 Кабелска, Интернет Кабел,

DEN 359.76
Производот е достапен

Достапност

Високи Перформанси Интернет кабел е Cat6 оценет; Етернет кабелот со 24 AWG бакарна жица обезбедува универзална поврзаност за LAN мрежа компоненти како што се Компјутери, компјутерски сервери, принтери, рутери, switch кутии, мрежа медија плеери, NAS, Vo IP телефони, По уреди, и повеќе.Cat6 перформанси на Cat5e цена, но со повисок пропусен опсег; Иднината-доказ вашата мрежа за 10-Gigabit Ethernet (наназад компатибилен со сите постоечки Мачка 5 кабелска мрежа); Исполнува или го надминува Категорија 6 перформанси во согласност со минлив исхемичен напад/ОВЖС 568-В. 2 стандард.Категорија 6 Ethernet patch кабел е исто така познат како Cat6 мрежен кабел, Cat6 кабел, Cat6 Етернет кабел, или Мачка 6 data/LAN кабел.На жичен Мачка 6 кабел за податоци е повеќе сигурен и безбеден од безжичната мрежа или Cat5 кабел за мрежата за вашата интернет конекција.На конектори со позлатени контакти и вирус-олеснување чизми се обезбеди трајност, и да се обезбеди безбедна конекција; Голи бакар проводници за подобрување на кабел перформанси и во согласност со спецификациите за комуникации кабли.Флексибилни и издржливи RJ45 кабел со висок пропусен опсег до 550 MHz гарантира високо-брзински пренос на податоци за сервер апликации, cloud computing, видео надзор, и онлајн high-definition видео стриминг.Кабелот Прашања Cat6 Snagless Мрежа Patch Кабел нуди универзална поврзаност со компјутери и мрежа компоненти, како што се рутери, switch кутии, мрежни принтери, network-attached storage (NAS) уреди, Vo IP телефони, и Рое уреди.Изграден за Иднината-Доказ Брзина и Сигурен Конективност.Овој кабел обезбедува исклучителна пренос перформанси и ниска сигнал загуби.Таа поддржува до 550 MHz и е погоден за Брз Етернет, Gigabit Ethernet, и 10-Gigabit Ethernet.Сите Кабел Прашања Cat6 кабли се направени од голи бакарна жица за разлика од бакар облечени алуминиум (ЦЦА) жица, затоа целосно во согласност со УЛ Код 444, кој бара чисто голи бакарна жица во комуникациски кабли.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката