• Новак
Pastein 3 Pack 1000 mL Широк Устата Дипломирал Круг Reagent Media/Storage Лабораторија Стаклено Шише Со GL80 Сина Полипропилен Кап Завртки

Pastein 3 Pack 1000 mL Широк Устата Дипломирал Круг Reagent Media/Storage Лабораторија Стаклено Шише Со GL80 Сина

DEN 843.36
Производот е достапен

Достапност

Капацитет : 1000 m L/34oz, постојани бели глеѓ graduations од 100 m L до 1000 m L, точни скали, широко устата, поголеми вратот отворање, полесно да го додадете или отстраните и полесно да се чисти.Дебело Стакло : тешки, со висок квалитет, ниски коефициенти на топлинска експанзија, отпорни на термички шок, висока хемиска отпорност во корозивни enviroments.GL80 Завртка Капа : Сина GL80 завртка капа, тесни hermetically запечатени со запечатување на силиконски прстен, капе-бесплатно, херметички печат, нема истекување.Autoclavable : Max 120℃ за шишиња, 140℃ за капи кога autoclaving, трајни, еднократно, enviromental пријателски, транспарентен, лесно етикетирање.Стаклени шишиња одговара за чување на хемикалии, течности, прав, biologicals и други течни решенија за лабораториски, експеримент, хемија, научни истражувања и апарати за дома чување користи. · Капацитет : 1000 m L/34oz, постојани бели глеѓ graduations од 100 m L до 1000 m L, точни скали, широко устата, поголеми вратот отворање, полесно да го додадете или отстраните и полесно да се чисти · Дебело Стакло : тешки, со висок квалитет, ниски коефициенти на топлинска експанзија, отпорни на термички шок, висока хемиска отпорност во корозивни enviroments · GL80 Завртка Капа : Сина GL80 завртка капа, тесни hermetically запечатени со запечатување на силиконски прстен, капе-бесплатно, херметички печат, нема истекување на · Autoclavable : Max 120℃ за шишиња, 140℃ за капи кога autoclaving, трајни, еднократно, enviromental пријателски, транспарентен, лесно етикетирање · Стаклени шишиња одговара за чување на хемикалии, течности, прав, biologicals и други течни решенија за лабораториски, експеримент, хемија, научни истражувања и апарати за дома чување користи.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката