• Новак
xcbdf Избалансирани 185Pcs Плоштадот Ореви Асортиман Комплет од не ' Рѓосувачки Челик M3 M4 M5 M6 М8 Метрички Плоштадот Ореви Постави Четири-Двострано Ореви Enhanced (Боја : Сребр

xcbdf Избалансирани 185Pcs Плоштадот Ореви Асортиман Комплет од не ' Рѓосувачки Челик M3 M4 M5 M6 М8 Метрички Плоштадот

DEN 715.20
Производот е достапен

Достапност

Во споредба со стандардот хексадецимален завртки, плоштад ореви имаат поголема површина во контакт со дел се брза, и затоа се обезбеди поголема отпорност на расклатување (иако, исто така, поголема отпорност на затегнување)2. Квалитет : Изработени од нерѓосувачки челик, овие плоштадот ореви имаат добра хемиска отпорност и може да биде благо netic.Големина : m3 / m4 / м5 / m6 / м8. Користење : Најчесто се користат во мебел, автомобилски, инженеринг, и индустриски апликации, вклучувајќи ги и големини m3 m4 m5 m6 м8, totallly задоволат вашата потреба, добар партнер за вашиот одредување или DIY работи. Плоштад ореви избрани : плоштадот орев е четири-двострано орев.Во споредба со стандардот хексадецимален завртки, плоштад ореви имаат поголема површина во контакт со дел се брза, и затоа се обезбеди поголема отпорност на расклатување (иако, исто така, поголема отпорност на затегнување).Големи рамни страни да ги направи лесно да се зафат со клуч и да ги задржи од ротирачки во канали и квадратни дупки.Предмет : Плоштадот ореви асортиман kit Size : m3 / m4 / м5 / m6 / m8 Kindly забелешка : пакетот содржи мали дела, ве молиме ги споделите со тоа остави децата подалеку за да се спречи acci јадење!Материјал : не ' рѓосувачки steelcolour : Silver Package Содржина : 185 * Квадратни Ореви(60 М3 ореви, 50 М4 ореви, 40 М5 ореви, 20 M6 ореви, 15 М8 ореви)Само над пакет содржина, други производи кои не се опфатени. Користење : Најчесто се користат во мебел, автомобилски, инженеринг, и индустриски апликации, вклучувајќи ги и големини m3 m4 m5 m6 м8, totallly задоволат вашата потреба, добар партнер за вашиот одредување или DIY работи.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката