• Новак
САЛАДИН Реле Ултра-Тенок САЛАДИН Реле Отпорност Нема Искра за Инженерство на Електрична енергија

САЛАДИН Реле Ултра-Тенок САЛАДИН Реле Отпорност Нема Искра за Инженерство на Електрична енергија

DEN 386.40
Производот е достапен

Достапност

Dc цврста состојба реле излез, нема свеќи, носат-отпор, издржливи.Овој Ултра-тенок порта тип relay се користи главно помеѓу ПЛЦ контролер и активатори, цевки вклучите засилување.Во непосредна близина реле може да мост, брза конекција операција.Севкупно намалување на јачината за заштеда на простор, Т - 35 железнички инсталација.Со LED текст државата индикатор, IP20 заштита школка безконтактни.Овој Ултра-тенок порта тип relay се користи главно помеѓу ПЛЦ контролер и активатори, цевки вклучите засилување Dc цврста состојба реле излез, нема свеќи, носат-отпор, трајни Целокупната намалување на јачината за заштеда на простор, Т - 35 железнички инсталација Со LED текст државата индикатор, IP20 заштита школка безконтактни во непосредна близина реле може да мост, брза конекција операција Влез и излез заштита коло, изолација напон може да биде до 4 kv Пламен retardant школка, интеграција на структурата вибрации отпор, отпорност, стабилни перформанси.

Декларирани спецификации

  :
Model:
 MRD-060D10
Relay type:
solid state relay
Input:
4-32V DC1g/1.1oz
  :
Package list:
 
1 x PLC Interface Relay  :

Комплементите на стоката