• Новак
Водоотпорна SUV Покрие Компатибилен со 2003-2019 BMW X3 - да се Спореди со 5 Слој Маска Отворено & Затворен - Дожд, Снег, Град, Сонце - Кражба Кабел за Заклучување, Торба & Правец

Водоотпорна SUV Покрие Компатибилен со 2003-2019 BMW X3 - да се Спореди со 5 Слој Маска Отворено & Затворен - Дожд,

DEN 4030.80
Производот е достапен

Достапност

Ова скоро непробоен мулти-слој ткаенина е руно наредени за заштита на парична казна автомобилски бои и да се осигура вашето возило е површина останува во приштина состојба.Тие се обично го првиот дел од некој автомобил покритие да се влошува или rip. ИЗГРАДБА : Врвен квалитет дише ткаенина (да се спореди со 5 L) со двоен stitched, заварени, и засилен шевовите прават за внатрешна и сите елементи отворено со мека руно внатрешна обвивка за да се заштити боја.ВОЗИЛОТО ОДГОВАРА : Големина на должина, ширина, висина на возилото; предна и задна гума за џвакање hems да се обезбеди одговара.Материјал : - Врвен квалитет водоотпорна ткаенина да се спореди со 5 Слој маска за внатрешна и сите елементи на отворено - Мека руно внатрешна обвивка за да се заштити боја - Висока отпорност на вода го прави водоотпорна уште дише - материјалот е хемиски третирана за да се помогне во спречување на УВ оштетување од сонцето - Гнијат отпорен материјал - Боја : Сива Штити Од : - Топлина врз основа штета - Птичјиот измет - Киселите дождови - Дрво sap, прашина, нечистотија, и други штетни загадувачи Покрие Изградба : - Двојно stitched и заварени шевовите за максимална издржливост - еластична предните и задните полите обезбедува сит се вклопуваат - Засилен grommets на двете страни на капакот за употреба со обезбедени кабел/заклучување или bungee мозок - да се Спореди со 5 Слој маска (исто Така познат како 5 L) Она што се вклучени со Капак : - Бесплатна кабелска и заклучување за дополнителна заштита од двете кражба и благи ветрови.Ова осигурува дека вие ќе добиете максимална трајност од вашиот автомобил покритие!Она што за мојот антена?Ако таа не може да биде отстранета или повече при користење на покритие, ние го вклучите слободни patch антена за полнење што ќе се создаде засилен дупка каде што таа може лесно да се лизга низ.КОМПАТИБИЛЕН СО : BMW X3, сите submodels : X3. Бесплатни правец на ремени за брзината - Бесплатен простор за Складирање торба Зошто постојат никакви несакани огледало џебови?Нашиот автомобил опфаќа ќе се приспособат на вашите ретровизори без крадење нив.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката