• Новак
Yinpecly 16mm Намалена месо тело Вежба Малку ХСС-4241 Сребро Оксид со Директно месо тело 1pcs

Yinpecly 16mm Намалена месо тело Вежба Малку ХСС-4241 Сребро Оксид со Директно месо тело 1pcs

DEN 232.56
Производот е достапен

Достапност

【Производ Димензија】- Сечење Дијаметар : 16mm/0.63 инчен; вкупна Должина : 150mm/5.91 инч. 【Високи Перформанси Материјали】- Директно месо тело вежба малку е направен од високо-брзински челик.Тоа е погоден за повеќето општи апликации и има комбинација на отпорност на абење, цврстина и цврстина. 【Црна Оксид Заврши】- Црна оксид третман додава подмачкување.Малите џебови на површината на алатка која се дејствува за да се одржи coolant во близина на сечење на работ. 【Широка Примена】- Дизајн за дупчење во мали и средни затегнувачка цврстина материјали како алуминиум, железо, бакар, месинг и метални. 【Ве молиме Имајте во предвид】- Да се направи чиста и прецизна дупки, водата е потребна за подмачкување и ладење кога дупчење метали.Зголемената употреба на вода за подмачкување ќе се прошири вежба малку живот.Yinpecly Директно месо тело Вежба Bit Specification Brand : Yinpecly Product Име : Директно месо тело Вежба Bit Material : High Speed Челик (ХСС-4241)Сечење Дијаметар : 16mm/0.63 inch Overall Должина : 150mm/5.91 inch HRC : 62-63 Color : Silver Surface третман : Polishing Descriptions1.High-speed челик алатка е добра за повеќето општа намена апликации, кој комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење.2.Намалена месо тело вежба прошират големината спектар капацитет на преносни вежба чак.Заеднички flute и целокупната должина за минимална прилагодување во текот на алатка промени.3.Работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење), спирална fluted алатка evacuates чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување.Пакет Содржина : 1 Buc x Директно месо тело Вежба Малку.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката