• Новак
Grove - LCD RGB Осветлување

Grove - LCD RGB Осветлување

DEN 468.00
Производот е достапен

Достапност

Вклучува Софтвер со Отворен Код за Arduino и Малина Пи.Избор Полна Боја На Осветлување. 5 V.CGROM 64*8 малку за сопствени ликови.Оваа Grove LCD Дисплеј Табла ви овозможува да поставите боја на она што ви се допаѓа преку едноставен и концизен Grove интерфејс.Тоа трае I2 C како посакуваниот метод за комуникација со твоите микро-контролор.Grove - LCD RGB Светлото поддржува кориснички-дефинирани карактери.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката