• Новак
PETZL - VASAK, Crampons за Класичен Mountaineering

PETZL - VASAK, Crampons за Класичен Mountaineering

DEN 1667.52
Производот е достапен

Достапност

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.НАМЕНЕТИ за УПОТРЕБА : На VASAK класичен mountaineering crampons се наменети за многу намени, од глечерот патување снег couloirs.Хоризонтална пред поени обезбеди солидна купите во тврд снег.ЛЕСНА : потенки рамка минимизира тежината на овие crampons (810, 840, да 875 грама во зависност од стилот).ТОЧКИ : VASAK crampons имаат вкупно 12 поени за секоја од нив.КОМПАТИБИЛНОСТ : Изберете помеѓу LEVERLOCK UNIVERSEL и FLEXLOCK поврзувања со цел да се закачите на сите видови на ракавици (со или без предни и задни welts).БЕНЕФИЦИИ : На ANTISNOW систем (вклучени со crampons) ограничувања снег израстоци во било какви услови.Crampons наменета за користи од глечерот патување снег couloirs.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката