• Новак
Heall Шиење Владетел француски Криви Метрички Мултифункционален Шема Производител Мерка Алатка за Dressmaking DIY Облека 7pcs

Heall Шиење Владетел француски Криви Метрички Мултифункционален Шема Производител Мерка Алатка за Dressmaking DIY

DEN 2220.00
Производот е достапен

Достапност

МАТЕРИЈАЛ : владетелот е направен од силна пластичен материјал, кој е транспарентен, трајни, висока прецизност и добра флексибилност.ПОГОДЕН ЗА : шиење мерка владетел е идеален за модни дизајнери, казанџии, мода студент, моделот на одлуки, итн.РАЗНИ ВИДОВИ : доаѓа со различни стилови, триаголник владетел, полукружна владетел, мулти-функција владетел, и запирка владетел може да ги исполни вашите различни потреби.МЕРКА : ова се метрички мерења; Линии детално и јасно, висока прецизност.шиење мерка владетел е идеална алатка за рачно производство на модел плочи.ИДЕАЛНА АЛАТКА за ШИЕЊЕ : Крива владетел алатка е добра алатка за облека прават DIY проекти, може да ви помогне да се постигне својата цел и да се направи вашиот сон стане поблиска.Description Multifunctional шиење владетел комплет, кои можат да ги задоволат своите основни потреби и да послужи како добар асистент.Овие цртање шаблони се дизајнирани со јасно скала, па можете да видите на скалата повеќе од јасно, и овие владетели има многу функции, лесно за вас да се користи скалата на владетели да се измери и лесно и јасно.Идеален за модни дизајнери, казанџии, мода студент, моделот на одлуки, итн.Features Sewing владетел-Боја : Како што е прикажано.-Материјал : Пластика.-Големина : 3250 мултифункционален крива владетел : 45.5x12 cm/17.91x4.72 инчен;3245 мултифункционален владетел : 52x12.5 cm/20.47x4.92 инчен;3231 запирка крива владетел : 35x10.6 cm/13.78x4.17 инчен;6403 ракав владетел : 21x13.5 cm/8.27x5.31 инчен;6301 мултифункционален владетел : 61x5.5 см/24.02x2.17 инчен;Б-55 владетел : 55x5 cm/21.65x1.97 инч.Владетелот е неопходен инструмент за модни дизајнери и модели.Исто така одлична за графика, илустратори, или други кои треба да подготви стриже или мазна, криви линии.Пакет Including1 * 3250 мултифункционален крива ruler1 * 6403 ракав ruler1 * 3231 запирка крива ruler1 * 6301 мултифункционален ruler1 * 3245 мултифункционален ruler1 * Б-55 ruler1 * Шиење следење на воланот.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката