• Новак
304 Нерѓосувачки Челик Круг Род, Неполиран (Мил) Финиш, Annealed, АМС 5639/ASTM A276/АМС QQ-S 763/ASTM A276, 0.625 Дијаметар, 48 Должина

304 Нерѓосувачки Челик Круг Род, Неполиран (Мил) Финиш, Annealed, АМС 5639/ASTM A276/АМС QQ-S 763/ASTM A276, 0.625

DEN 815.76
Производот е достапен

Достапност

Стандард толеранција.Материјалот е annealed, метод на системи за греење и ладење метал за да ги измените неговите својства, како што се зголемување на својот formability и тежина или се намалува неговата сила, по тоа е облик.Неполиран (мил) површината нема крај.Феритни класа содржи умерено formable и корозија-отпорни оценки во споредба со другите нерѓосувачки челик класи, но тие не можат да бидат топлина третираат.На мартензитни класа вклучува некои од најтешките и најсилните нерѓосувачки челик оценки кои исто така нудат лесна отпорност на корозија, висока цврстина, и добар formability.Магнетизам го карактеризира како многу материјал се спротивстави или да привлече магнет.Хемиски состав на секое одделение создава зрно структура која паѓа во една од пет класи : аустенитно, дуплекс, феритни, мартензитни, и врнежи стврднување.Formability покажува колку лесно материјал може да биде трајно облик.На 304 нерѓосувачки челик одделение е општа намена материјал кој ги комбинира отпорност на корозија, weldability, и formability, што најчесто се користи одделение од нерѓосувачки челик.Нерѓосувачки челик е метална легура со отпорност на дамки и rusting во многу средини каде челикот би обично се деградира.Врнежите-стврднување (PH) класа може да биде термички обработено по измислица за да се постигне некои од највисоките цврстина рејтингот во не ' рѓосувачки челик.304 нерѓосувачки челик е најчесто користена одделение од нерѓосувачки челик, поради неговата комбинација на отпорност на корозија, weldability, и formability.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката