• Новак
JUSTQIAOHONG 5pcs Smart Автомобил Пречка Избегнување Сензор Модул за Мерење на Растојание Инфраред Сензор Фотоелектрически Switch Модул

JUSTQIAOHONG 5pcs Smart Автомобил Пречка Избегнување Сензор Модул за Мерење на Растојание Инфраред Сензор Фотоелектрически

DEN 465.60
Производот е достапен

Достапност

2 до 40 см, се Мери преку бел ѕид).Објекти на различни бои имаат различни рефлексивноста на светлина. На прилагодување на фреквенција potentiometer се користи за да се прилагоди на превозникот фреквенција на инфраред емитува цевка бидејќи интегрирани примање на главата е најмногу сензитивна на одреден 38 k Hz превозникот фреквенција.Додека боја низ црна линија е малку полесен од црна, на традиционалниот начин на одење е елиминиран, изработка на животната средина повеќе едноставни. Брзо расте, погоден за интелигентни автомобил пречка избегнување, црна и бела линија следење, анти-капка, производ контра, линија за сечење, течни ниво откривање, итн. 2 до 40 см, се Мери преку бел ѕид)3.Функција : 1. Сетилните растојание е од 2 до 40 cm, растојанието е долг, и анти-мешање способност е добро. Овој сензор се напојува од 3 до 6 V, погоден за 3 V и 5 V MCU системи. (Забелешка : Инфрацрвени сензори не ги детектира сите предмети за да се добие иста далечина. Со им овозможи на терминал, на сензорот не работи кога EN терминал е еднаков на "1", и тоа функционира кога тоа е еднакво на "0". Брзо расте, погоден за интелигентни автомобил пречка избегнување, црна и бела линија следење, анти-капка, производ контра, линија за сечење, течни ниво откривање, итн.Пакетот вклучува : 5 х Smart Автомобил Избегнување Сензор Модул.Објекти на различни бои имаат различни рефлексивноста на светлина. Црна и бела линија следење на автомобил направен со овој сензор не треба да се кандидира на белата хартија црна линија, и може да се patrolled во комплексот средина црна линија како што се цемент на подот и жолта кал.Завртете го 502 отпорник насока на стрелките на часовникот (што е, да го прилагодите осветленоста на цевката до максимум), а потоа усогласување на бел ѕид со 103 отпорник, и да се приспособат до сетилните растојание е најдалеку, па сензор работи во своите најдобри. Индуктивни објект излез 0, излез 1 кога не чувствува, не може да биде директно поврзан со 3 V и 5 V микроконтролерски IO порта. (Забелешка : Инфрацрвени сензори не ги детектира сите предмети за да се добие иста далечина.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката