• Новак
2 Пакет Керамички Големи Храна Складирање Тегла со Херметички Печат Бамбус Капак, DeeCoo 54 FL мл (1600 ML) & 27 FL мл (800 ML) Кујната Utensil Носителот/Канистер за Овес, Чај, Кафе, Зачи

2 Пакет Керамички Големи Храна Складирање Тегла со Херметички Печат Бамбус Капак, DeeCoo 54 FL мл (1600 ML) & 27

DEN 479.76
Производот е достапен

Достапност

ПОВЕЌЕ ПРОСТОР - Овие Dee Coo Храна Складирање Тегла Сет вклучуваат две различни големина crock, максималниот капацитет на големи може да се стигне до 54 FL МЛ, малиот е 27 FL МЛ, тие ќе обезбеди повеќе простор да се користи за вашата кујна.МУЛТИ ЦЕЛИ - На херметички храна складирање канистер се погодни за чување на сите видови на житарки, бисквити, куки, шеќер, чај, бадеми, кафе, брашно, зачини, храна за домашни миленичиња и многу повеќе, ги задоволат вашите дневни потреби за да го задржи надвор влага, влажност и штетници.Како совршено се надополнуваат за вашата маса или кујна, чување на вашите прибор на едно место, да ги задржи вашата кујна во ред.SAFE МАТЕРИЈАЛ - за Разлика од пластика и други материјали, порцелан нема да ги апсорбира бактерии или мирис.Керамика се поблаги, поздраво и побезбедно.Лесно да се чисти.Дрво капак и силиконски запечатување прстен спречување на воздухот од внесување, креирате затворена средина и одржување на содржина на сува.ДЕКОРАТИВНИ & ПРАКТИЧНИ ПРЕДМЕТИ - белата храна контејнер е направен од висок сјај порцелански & силикони запечатување прстен бамбус капак, едноставен и елегантен изглед, тие може да обезбеди модерна countertop за вашите гости и оди добро со секој дом décor.ЛУКСУЗЕН ПОДАРОК - Овие Dee Coo храна тегла се пакуваат во добро завиткан кутија, практичен подарок за вашите пријатели и семејството на Housewarming, Свадба партија, Мајчината Ден, Татковци' Ден, Божиќ и Нова Година е Ден.Dee Coo Керамички канистер е направен од високо-квалитет рака глазирани керамички.Ова создава прекрасна брод да се задржи вашата храна свежа во.Можеби ова е "вазна".Се засади цвеќе и да уживате во романтична вечера свеќи.Можеби ова е "мраз визба", се стави во коцки мраз и вино, и да уживате во кул чувство.Можеби ова е "складирање тегла", се стави чешел и четка за да се направи вашата бања чисти.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката