• Новак
Температурата Контролер, Дигитален Термостат Висока Чувствителност Висока Точност ПИД Температура Индикатор 0-400 Степен за лесна Индустрија

Температурата Контролер, Дигитален Термостат Висока Чувствителност Висока Точност ПИД Температура Индикатор 0-400

DEN 1816.80
Производот е достапен

Достапност

Висока точност, прецизна контрола на температура и висока осетливост.Високо квалитетен материјал може да бидете сигурни дека на издржливост и стабилност на производот.Температурата контролер има мултифункционален прилагодување инструмент функција.Со висока точност увезени чипови, стабилна да се контролира и да работат, долг животен век.Едноставна отстранлив обвивка за лесно одржување и инсталација.Функција : 1. Температурата контролер има мултифункционален прилагодување инструмент function2. Едноставна отстранлив обвивка за лесно одржување и installation3. Со висока точност увезени чипови, стабилна да се контролира и да работат, долг животен life4. Високо квалитетен материјал може да бидете сигурни дека на издржливост и стабилност на product5. Висока точност, прецизна контрола на температура и висока sensitivity Specification : Предмет Тип : Температура Controller Model : РЕКС-C700 Panel Големина : Прибл. 72 x 72mm / 2.8 x 2.8 in Opening Големина : Прибл. 68 x 68mm / x 2.7 2.7 in Setting Длабочина : 78mm Total Должина : Околу. 86mm / 3.4 неактивноста Напон : 220 VAC 50/60 HZTemperature Опсег : 0-400℃Температура Контрола на Точноста : 1.0 Контрола Метод : ПИД контрола и автоматско подесување control Product Потрошувачка на Енергија : Помалку од 10 VAIndexing Број : К type Output Метод : РЕЛЕ+РБС Пакет Листа : 1 x Температура Controller2 x Одредување Screw1 x Прирачник за Корисникот.

Декларирани спецификации

Item Type:
 Temperature ControllerModel
Panel Size:
Approx. 72 x 72mm / 2.8 x 2.8in
Opening Size:
Approx. 68 x 68mm / 2.7 x 2.7in
Setting Depth:
78mm
Total Length:
Approx. 86mm / 3.4in
Action Voltage:
220VAC 50/60HZ
Temperature Range:
0-400℃
Temperature Control Accuracy:
1.0
Control Method:
PID control and auto-tuning control
Product Power Consumption:
Less than 10VA
Indexing Number:
K type
Output Method:
RELAY+SSR
Package List:
1 x Temperature Controller :
2 x Fixing Screw :
1 x User Manual :

Комплементите на стоката