• Новак
3M 2090 Долго-Маска за Маскирање Лента - 2.25 во. x 180 ft. Маскирање Лента се Тркалаат за Средни Лепливоста. Слика Ѕид Подготовка

3M 2090 Долго-Маска за Маскирање Лента - 2.25 во. x 180 ft. Маскирање Лента се Тркалаат за Средни Лепливоста. Слика

DEN 495.60
Производот е достапен

Достапност

3 M 2090 Долго-Маска за Маскирање Лента е префериран избор на DIY и професионални сликари, често се користи за плафонски површини околу областа означени за сликарство.Сликари Лента : сина маскирање лента е идеална за професионални и DIY сликари кои сакаат остри боја линии без smudging.Овој медиум лепливоста сликар е лента обезбедува добра адхезија дури и низ погруб, тврди површини.Ѕидот подготовка лента може да се користи за запечатување-оф doorframes или прозорец рамки премногу.Помогне да се заштитат вашиот површини а носат вашата креативна визија во живот со помош на 3 M 2090 Сина Сликари Лента!.Тоа може да се користи за маскирање свежо подготвени ѕидови.Лесна Апликација : овој медиум лепливоста лента овозможува брзо примена на мазни и полу-мазни површини.широк и 180 ft.Користете го за маскирање насликаните ѕидови или возраст, погруб површини кои треба сеопфатното справување со лесен-отстранување лента.Таа овозможува поголема прецизност во сликарството работни места.Без разлика дали сте за заштита на вашата дрво трим, насликани на ѕидовите, плочки на подот, или стакло прозорци, овој сестран мулти-површина лента може да остане на површини до 14 дена и потоа лесно ги отстранува без да остават било леплива остатоци зад себе.Спецификации : палачинка хартија поддршка лента е 2.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката