• Новак
AUXLIGHT 3157 3156 4157 3057 3357 LED Светилки, Ултра Светла 57-SMD LED Замена за Кочница/Опашка Светла, Пак Сигнал Blinker Светла, Паркинг/Водење Светла, Брилијантен Црвено (Пакување од 2)

AUXLIGHT 3157 3156 4157 3057 3357 LED Светилки, Ултра Светла 57-SMD LED Замена за Кочница/Опашка Светла, Пак Сигнал

DEN 335.52
Производот е достапен

Достапност

За Некои Возило, можеби Ќе треба 50 W 6ohm оптоварување отпорник да се избегне брзо трепкање/хипер флеш за возврат сигнал blinker светла и грешка во кодот на табла за кочница светла.Се вклопуваат во 3157 3047 3056 3057 3057 K 3057 LL 3155 3157 A 3157 K 3157 NA 3157 NAK 3157 LL 3156 NA 3156 A 3156 3156 K 3356 3357 3357 K 3357 LL 3454 3457 3457 K 3757 AK 3757 ALL 4057 4157 4157 LL 4157 K 4157 NA 4157 NAK 4114 5702 итн штекер. ✚ БИДЕТЕ СИГУРНИ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ : 1. Ве молиме потврдете ја сијаличката големина пред ставање на ред, можете да ја проверите на оригиналниот сијалица или сопственикот прирачник.88 инчен, животниот век : 50.Максимална светлина излез и подобро топлина дистрибуција се базира на целосна алуминиумски домување со проекција леќа дизајн, вграден во постојан струја IC за подолг животен век & пониска потрошувачката на енергија. ♥ Топло Совети : Било каков проблем, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние сме секогаш тука за вас!.26 А, Боја : Брилијантен Црвена, Моќност : 4 W/PC, Лумен : 1600 LM/PC, Димензии : 1. ✔ Спецификација : Напон : 9 V-30 V, Тековни : 0.На AUXLIGHT LED светилки беше направен во добар квалитет и постабилен дизајн, кои го прават тоа имаат подолго работно време. ✔ Користи За : Кочница/Опашка Светла, Пак Сигнал Blinker Светла, Паркинг или Дење Работи Светла/светилки drl, од Страна на Маркерот Светла итн. ✔ Одговара Приклучоци : 3157 3056 3047 3047 LL 3047 K 3057 3057 ALL 3357 A 3057 K 3057 LL 3155 3157 A 3157 K 3157 NA 3157 NAK 3157 LL 3156 NA 3156 A 3156 3156 K 3156 AK 3156 NAK 3356 3357 3357 K 3357 ALL 3357 KNA 3357 LL 3454 NA 3457 3457 A 3457 AK 3457 NA 3457 K 3757 A 3457 NAK 3757 AK 3757 ALL 4057 4057 LL 4057 K 4157 4157 LL 4157 K 4157 NA 4157 NAK 4114 4114 LL 4114 K 5702 итн.Супер-светли LED светилки, 300% посветла од халоген светилки!Одговара за кочница/опашка светла, пак сигнал blinker светла, паркинг или дење работи Светла/светилки drl, од страна на маркерот светла итн.Добро направен LED надворешните светилки на пазарот.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката