• Новак
MONZYDQ 5Pcs 16mm5/8 Latching Притисни Копче за Префрлување,Водоотпорен Метал Pushbutton 220V AC 2A Авто-Заклучување за Автомобил Modificine.(Круг Главата)

MONZYDQ 5Pcs 16mm5/8 Latching Притисни Копче за Префрлување,Водоотпорен Метал Pushbutton 220V AC 2A Авто-Заклучување

DEN 407.76
Производот е достапен

Достапност

Монтажа Дупка Големина : 16mm5/8"Switch Оценка : 2 A/220 V AC,Главата Облик : тркалезна глава.Latching Тип : притиска на копчето, на вклучите, притиснете повторно ИСКЛУЧЕТЕ го.Школка Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик.Вклучете Живот : 100000 пати.Висок Квалитет на Материјалите и IP65 водоотпорен и rustproof,може да се користи во различни груби средини.Forexample : во влажни или прашина.Инсталација : тоа е не-лемење конекции, завртка тип-терминал за да инсталирате многу лесно.Широко се користи : Ова Само-Latching Pushbutton switch,Погоден за автомобил измена, врата копчето, рог копчето, PC прекинувач, дома апаратот модификација.Монтажа Дупка Големина : Φ16mm, се Префрлат Оценка : 2 A / 220 V/AC.Постојат пет водоотпорни гумени прстени во секој производ,може да биде dustproof и водоотпорен.Latching ќе се притиска на копчето, на вклучите, притиснете повторно ИСКЛУЧЕТЕ го.Оваа опција се користи во индустриска контрола, багери, кранови, контрола на пристап прекинувачи, roll-до врата, и слично.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката