• Новак
Sandvik Coromant Т-Max P Карбид Вртење Insert, CNMG, 80 Степен Дијамант, МФ Chipbreaker, GC2025 Одделение, Мулти-Слој на Кожата, CNMG 433-МФ, 1/2 iC, 0.0472 Агол Радиус (Пакување од 10)

Sandvik Coromant Т-Max P Карбид Вртење Insert, CNMG, 80 Степен Дијамант, МФ Chipbreaker, GC2025 Одделение, Мулти-Слој

DEN 2536.80
Производот е достапен

Достапност

Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршливи и мора да се користи со цврсти toolholding системи.Инсерти вртење, Т-Max P двострано со Chipbr, / -МФ, сите облици.Негативни основниот облик.Indexable-вртење на надворешни и внатрешни.CVD-обложена карбид оптимизиран за полу-завршна обработка на roughing на аустенитно нерѓосувачки и дуплекс нерѓосувачки челици на умерена сечење брзина.Добра отпорност на термички и механички шокови обезбедува одлични работ безбедност, исто така, за прекин намалувања.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката