• Новак
ASICS Дете Гел-Соочат 5 ГШ Трчање

ASICS Дете Гел-Соочат 5 ГШ Трчање

DEN 981.60
Производот е достапен

Достапност

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Синтетички-и-мрежа.Синтетички единствена.ЕВА Midsole -.ЕВА Sockliner -.Им даде на децата екстра пролет во нивната чекор со СООЧАТ ГШ перформанси работи чевли од ASICS.Наменета за деца од училишна возраст од младите спортисти, на СООЧАТ ГШ чевли има тапацир за поддршка на млади нозе и да им помогне на децата работи понатаму.На ЕВА midsole и моделирани внатрешни пета контра обезбеди стабилност, додека атлетик мрежа во горниот дел и insole им помага на протокот на воздух во и надвор.Дополнителна поддршка за нозе доаѓа учтивост на ЕВА sockliner.И, сепак тешко вашите деца се на чевли, се СООЧАТ ГШ модел е изграден да трае со својот здрав украсениот гумени outsole.Одличен изглед на чевли е важно за децата и на се СООЧАТ ГШ модел сигурно резултати спортски стил поени - како и обезбедување одлична утеха и поддршка.Тежина : 7.55. Пета Висина : 20mm.Forefoot Висина : 11mm.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката