• Новак
1pcs Нерѓосувачки Челик Род, со Дијаметар од 4mm-18mm Линеарна Вратило Метрички Круг Род, 100/200/300/400/500/600/700/800mm Долго Метал Земјата Род (Дијаметар : 18mm, Должина : 800mm)

1pcs Нерѓосувачки Челик Род, со Дијаметар од 4mm-18mm Линеарна Вратило Метрички Круг Род, 100/200/300/400/500/600/700/800mm

DEN 700.80
Производот е достапен

Достапност

Шахти, Шарки, Dowels For 600mm-800mm производи, ве молиме контактирајте продавницата прво, затоа што некои земји не можат да send More количина што треба да нарачате, ве молиме контактирајте со нас за подарок (попуст).00 Сулфур S : ≥0. Боите може да имаат различни како разлика екранот, ве молиме да се разбере.00 Молибден : може да се додаде ≤0. 303 нерѓосувачки челик подобрува своите перформанси и висока температура сврзување перформанси.18mm etc Length : 100/200/300/400/500mm/600mm/700 мм/800mmlength во 100-800mm е customizable Surface : unpolishing Characteristics : Полу-мазна, досадна сива заврши.Точни димензии целата должина.15 Силикон Si : ≤1.Со цел да се подобри својства на челик, не повеќе од 0.Погоден за автоматски стругови, завртки и навртки●Хемиски состав : Јаглерод C : ≤0.00 Никел : 8.3 mm грешка поради прирачник за мерење.60 Информации : 1. Ве молиме овозможи 0.Нерѓосувачки Челик Род Материјал : 303 ' Рѓосувачки Челик.Шахти, Шарки, Dowels.На механички својства на 303 нерѓосувачки челик се дека затегнувачка цврстина по annealing и стрес олеснување е 515 MPa, на развлекување е 205 MPa, и издолжување е 40%.Име на производ : 303 нерѓосувачки steel303 аустенитно нерѓосувачки челик е лесно да се намали нерѓосувачки киселина-отпорни челик.00 Манган Mn : ≤2.Производот : не ' Рѓосувачки Челик Rod Material : 303 Нерѓосувачки Steel Available Дијаметар : 4mm,5mm, 6mm, 7mm, 8mm,9mm,10мм, 12mm,14mm,15mm,16mm.Ве молиме бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат.Должина : 100/200/300/400/500mm/600mm/700 мм/800mm.Достапни Дијаметар : 4mm,5mm, 6mm, 7mm, 8mm,9mm,10мм, 12mm,14mm,15mm,16mm.Стандардот цврстина на нерѓосувачки челик 303 е HRB 90-100, HRC 20-25, YUNSHUO Забелешка : HRB100 = HRC22.Апликации : се Дизајнирани за блиска толеранција.9303 е free-cutting нерѓосувачки челик содржи сулфур и селен, соодветно, а главно се користи во апликации кои бараат free-cutting и голема површина.60% на молибден е додадена на челик да се спротивстави аблација.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката