• Новак
Температурата Контролер, Висока Чувствителност Thermocouple Термостат Интелигентни РЕКС-C100 со ПИД Контрола за Индустријата за Електрична Енергија за Домашна Употреба

Температурата Контролер, Висока Чувствителност Thermocouple Термостат Интелигентни РЕКС-C100 со ПИД Контрола за

DEN 357.60
Производот е достапен

Достапност

Со висока точност увезени чипови, стабилна да се контролира и да работат.Усвојување на печ технологија, долг животен век.Едноставна отстранлив обвивка за лесно одржување и инсталација.Висока точност, прецизна контрола на температура и висока осетливост.Температурата контролер има мултифункционален прилагодување инструмент функција.Функција : 1. Температурата контролер има мултифункционален прилагодување инструмент function2. Едноставна отстранлив обвивка за лесно одржување и installation3. Со висока точност увезени чипови, стабилна за контрола и operate4. Усвојување на печ технологија, долго услуга life5. Висока точност, прецизна контрола на температура и висока sensitivity Specification : Предмет Тип : Температура Controller Model : РЕКС-C100 Panel Големина : Прибл. 48 x 48mm / 1.9 x 1.9 in Opening Големина : Прибл. 45 x 45mm / x 1.8 1.8 in Setting Длабочина : 78mm Total Производ Должина : Околу. 86mm / 3.4 неактивноста Напон : 220 VAC50 / 60 HZTemperature Опсег : 0-400℃Температура Контрола на Точноста : 1.0 Контрола Метод : ПИД контрола и автоматско подесување control Product Потрошувачка на Енергија : Помалку од 10 VAIndexing Број : К type Output Метод : РЕЛЕ Пакет Листа : 1 x Температура Controller1 x Прирачник за Корисникот.

Декларирани спецификации

Item Type:
 Temperature ControllerModel
Panel Size:
Approx. 48 x 48mm / 1.9 x 1.9in
Opening Size:
Approx. 45 x 45mm / 1.8 x 1.8in
Setting Depth:
78mm
Total Product Length:
Approx. 86mm / 3.4in
Action Voltage:
220VAC50 / 60HZ
Temperature Range:
0-400℃
Temperature Control Accuracy:
1.0
Control Method:
PID control and auto-tuning control
Product Power Consumption:
Less than 10VA
Indexing Number:
K type
Output Method:
RELAY 
Package List:
1 x Temperature Controller :
1 x User Manual :

Комплементите на стоката