• Новак
Yinpecly Круг Knurled Палецот Ореви Conector Заклучување Прилагодување Ореви, М3 Женски Навој Тенка Тип, Никел Позлатен, Пакување од 30

Yinpecly Круг Knurled Палецот Ореви Conector Заклучување Прилагодување Ореви, М3 Женски Навој Тенка Тип, Никел

DEN 160.56
Производот е достапен

Достапност

【Ореви Големина】- Тема Големина : M3 x 0.5 mm; Вкупната Големина : 11 x 3мм / 0.43 x 0.12 инчен(D*H). 【Квалитетен Материјал】- Овие Палецот Ореви направени од јаглероден челик, површината никел позлата третман, носат-отпорен и издржлив да ја користите. 【Предност】- круг ореви се силни, отпорни на корозија со компактна големина и лесен за употреба.Идеален за зацврсти апликација. 【Лесен За Употреба】- за Да го отворите и затворите воздух кутија покрие без алатки.Ова им олеснува на затегнување со рака, најчесто се користат во електрониката апликации. 【Апликација】- Главно се користи за чести прилагодување на агли , како што се камерата пан, светилка заграда, стакло виткање трпезариска маса, итн.Yinpecly Круг Knurled Палецот Nuts Specification : Бренд : Yinpecly Material : Јаглерод Steel Color : Сребро Tone Surface Третман : Никел Plated Model : M3 Diameter : 11mm/0.43 inch Height : 3мм/0.12 inch Pitch : 0.5 mm/0.02 inch Description : 1. Knurled Орев е еден вид на нут со мал диск заклучување вртежен момент.Тоа е генерално круг со тркалање на моделот.2. Подебели круг теми имаат повеќе крупни теми; потенки ореви имаат повеќе фини нишки.3. Во фотографска опрема,круг ореви, може да се прилагоди заграда, фино подесување скала механизам и сл., ореви имаат мазна изглед, отпорност на корозија, прецизност тема.Пакет Содржина : 30pcs x T-Nut NOTE : Овој производ е направен од јаглероден челик, кои можат да ' рѓа, но тоа нема да влијае на нормалната!.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката