• Новак
Индустриски Материјали Алуминиум Домување 2R Висока Моќност Отпорник 200W Висока Моќност за Напојување

Индустриски Материјали Алуминиум Домување 2R Висока Моќност Отпорник 200W Висока Моќност за Напојување

DEN 376.56
Производот е достапен

Достапност

Прецизни производна технологија, висока сигурност и високи перформанси.Со завртка дупки, кои може да бидат искористени да се поправи отпорник на шасија или топлина мијалник за поголема топлина дисипација.Изграден за да се исполнат стандардната спецификација, строго ги следат фабрика за контрола на квалитетот.Направени од високо-квалитетни материјали, трајни и практични за употреба, долг животен век.Широко се користи во напојување, сензор, лифт, фаза на аудио и висока побарувачка опрема индустрија.Функција : 1. Направени од високо-квалитетни материјали, трајни и практични за употреба, долг животен век.2. Со завртка дупки, кои може да бидат искористени да се поправи отпорник на шасија или топлина мијалник за поголема топлина дисипација.3. Широко се користи во напојување, сензор, лифт, фаза на аудио и висока побарувачка опрема индустрија.4. Прецизни производна технологија, висока сигурност и високи перформанси.5. Изграден за да се исполнат стандардната спецификација, строго ги следат фабрика за контрола на квалитетот.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Отпорник Боја : Како на сликата shown External Материјал : Aluminum Resistance Вредност : 2 Ohm 2 RRated Моќ : 200 WEndurance : ± 5% (Ii)Монтирање Дупка со Дијаметар : Прибл. 4.2 mm/0.2 in Hole да Дупка Растојание : Прибл. 41.5 mm(1.6 во) / 37.5 mm(1.5 во)Одбор Големина (Должина x Ширина x Висина) : Прибл. 100 x 52 x 29mm/3.9 x 2 x 1.1 in Body Големина (L x Д) : Прибл. 100x32mm/3.9 x 1.3 in Package Листа : 1 x 200 W 2 R Отпорник .

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката