• Новак
NRS Здравствена заштита Висина Прилагодливи Пластовидно Туш Стол (Подобни за ДДВ Олеснување во велика БРИТАНИЈА)

NRS Здравствена заштита Висина Прилагодливи Пластовидно Туш Стол (Подобни за ДДВ Олеснување во велика БРИТАНИЈА)

DEN 1858.80
Производот е достапен

Достапност

Производителот гаранција може да не се применува.Здрав прав обложени тубуларна челична рамка е прилагодлива висина.Катедрата е опремена со анти-лизга ferrules за зголемување на стабилноста и безбедноста.Карактеристики составен рака поддржува за дополнителна удобност.Комфорни и издржливи украсениот пластични седишта со дренажа дупки и поддршка назад.Макс корисникот тежина : 160kg (25st).Овој Здрав туш стол е пластовидно кои го прават тоа одлично за складирање и превоз цели.Опремени со комфорни и издржливи украсениот пластични седишта со дренажа дупки.На здрав прав обложени тубуларна челична рамка е висина прилагодливи за да одговараат на индивидуални барања и има вградени рака поддржува за дополнителна удобност.Освен тоа, се опремени со анти-лизга ferrules за зголемување на стабилноста и безбедноста.Седиште висина 450-600mm (17.75-23.5")Седиштето ширина 440mm (17.25")Седиште длабочина 400mm (15.75")Ширина помеѓу оружје 500mm (19.75")Потпирач висина од седиштето 200mm (7.75")Стапало широчина x длабочина : - Мин : 620x450mm (24.5x17.75")- Макс : 645x495mm (25.5x19) Backrest висина 370mm (14.5")Производ Тежина 3.8 kg (8.5 lb).

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката