• Новак
LM2576D2TR4-3.3 G - DC/DC CONV, BUCK, 52KHZ, ДА-263-5 (Пакување од 20) (LM2576D2TR4-3.3 G)

LM2576D2TR4-3.3 G - DC/DC CONV, BUCK, 52KHZ, ДА-263-5 (Пакување од 20) (LM2576D2TR4-3.3 G)

DEN 3326.40
Производот е достапен

Достапност

Топологија Која Како Рбет : Долар (Чекор Надолу).Влезен Напон Мин : 7 V.Влезен Напон Max : 40 V.DC / DC Конвертор IC Случај : ДА-263. Нема.на Пиновите : 5 Pins.Спецификација : топологија која како рбет : Долар (Чекор Надолу)Влезен Напон Мин : 7 VInput Напон Max : 40 VDC / DC Конвертор IC Случај : ДА-263 No.на Пиновите : 5 Pins Output Струја : 3 AOutput Напон Околија. : 3.3 VSwitching Фреквенција : 52k Hz Operating Температура Max : 125°CMSL : MSL 1 - Unlimited Moisture Чувствителност Ниво : MSL 1 - Неограничен>Ro HS Согласност : - Yes Ro HS Phthalates во Согласност : -за Да се advised SVHC : -Не SVHC (15-Јан-2018).

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката