• Новак
X-DREE 14mm Надворешниот Кол 7.2 mm Внатрешен Дијаметар 0.35 mm Дебелина Belleville Пролет Миење 25pcs(14mm Diámetro надворешноста 7.2 mm Diámetro interno 0.35 mm Espesor Belleville Arandela де resorte 25pcs

X-DREE 14mm Надворешниот Кол 7.2 mm Внатрешен Дијаметар 0.35 mm Дебелина Belleville Пролет Миење 25pcs(14mm Diámetro

DEN 218.40
Производот е достапен

Достапност

Име на производ : Belleville Пролет; Пакет Содржина : 25pcs x Belleville Пролет.Главната Боја : Бакар Тон; Материјал : 60 Si2 Mn A.Тежина : 9g; квалитет : DIN2093. Надворешниот Дијаметар : 14mm / 0.55"; Внатрешен Дијаметар : 7.2 mm / 0.28"(Diámetro надворешноста : 14mm / 0.55' '; Diámetro interno : 7.2 mm / 0.28' '.Дебелина : 0.35 mm / 0.014"(Espesor : 0.35 mm / 0.014' '. 14mm Надворешниот Кол 7.2 mm Внатрешен Дијаметар 0.35 mm Дебелина Belleville Пролет Миење 25pcs Surface Третман : Додадете подмачкување на нафта по фосфорна киселина третман.Карактеристики : Belleville извори, исто така може да се нарече диск извори,се conically формирана annular дискови, кои се натоварени во axia_l насока.Тој нуди добро развиена решение за многу инженерски проблеми преку уникатната комбинација на висока сила во мал простор.Тоа може да се користи како еден диск или подредени во купишта.Примена : Belleville извори се широко се користи во машински производи, како што притиснете машина, артилерија, авиони и други тешки машини,тоа исто така може да се користи како компресија извори за автомобили и трактори.Опис на Spanish14mm Diámetro надворешноста 7.2 mm Diámetro interno 0.35 mm Espesor Belleville Arandela де resorte 25pcs Nombre del producto : Belleville Пролет; Contenido del paquete : 25 piezas x Belleville Spring Color директорот : tono де cobre; Материјал : 60 Si2 Mn APeso : 9g; : DIN2093 Diámetro надворешноста : 14mm / 0.55' '; Diámetro interno : 7.2 mm / 0.28' 'Espesor : 0.35 mm / 0.014' '.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката