• Новак
Christian Dior Sauvage Многу Кул, Свежи тоалетната вода Воздухот Спреј за Мажите, 3.4 Унца

Christian Dior Sauvage Многу Кул, Свежи тоалетната вода Воздухот Спреј за Мажите, 3.4 Унца

DEN 790.80
Производот е достапен

Достапност

Лансиран од страна на дизајн на куќа на Christian Dior.Оваа ароматични fougere мирис има мешавина од грејпфрут, бергамот.Црн пипер, лаванда, здравец, пачули, и cedar.Лансиран од страна на дизајн на куќа на Christian Dior.Оваа ароматични fougere мирис има мешавина од грејпфрут, бергамот, црн пипер, лаванда, здравец, пачули, и cedar.Радикално свежи состав, со моќен име што зборува за себе.Тоа беше начин Франсоа Demachy, Dior Мироварец-Творец, сакаше тоа : суровини и благородна сите одеднаш.Природни состојки, избрани со особено внимание, преовладуваат во прекумерни дози.Радијалните топ белешки пукна со сочни свежината на Reggio ди Калабрија Бергамот.Ambroxan, добиени од скапоцени амбра, unleashes моќно вуди трага.Sauvage е чин на создавање инспириран од широк отворен простор.На озонската сино небо sprawled над карпестиот релјеф, бела-жешка под пустината сонцето.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката