• Новак
аден + anais Дизни Essentials Вреќа за Спиење, Памук Муслин, погоден за носене Бебе Swaddle Ќебе, Голем, 12-18 Месеци, Мини Виножита

аден + anais Дизни Essentials Вреќа за Спиење, Памук Муслин, погоден за носене Бебе Swaddle Ќебе, Голем, 12-18

DEN 479.76
Производот е достапен

Достапност

Совршено решение да се ослободи од лабава ќебиња во вашиот малку еден креветчето нашите погоден за носене ќебе е направен со 100% дише памук муслин.Оваа аден со аден + anais вреќа за спиење е целосно машина перат и практичен бебе облека, за бебиња 0-36 месеци стари за да се носат во кревет во текот на нивниот пижами.Дарежлив вреќа дизајн овозможува простор за корне, но не може да се започна така бебе останува топло цела ноќ.На допирни мекост на овој аден со аден + anais вреќа за спиење е нежна за деликатна кожа на новородените бебиња и ќе им даде на родителите, мир на умот на секоја возраст.За време постудено сезони пакет бебе во слоеви на потоплите sleepwear под овој погоден за носене вреќа за спиење и се облекуваат бебето во лесни пижами во потоплите месеци.Дали бебето ќе надолу за нап или целосна ноќниот одмор, спиј мирно знаејќи го вашиот малку едно е сигурно и безбедно во оваа симпатична погоден за носене ќебе.БЕБЕ ПРИЈАТЕЛСКИ - Unzips од дното за лесно пелена промени.Ве молиме Однесуваат на големината на табелата за дополнителни големината resommendations.ПРЕМИУМ - муслин ткаенина е ултра-меки и карактеристики на трајни ткаат станува помек и се одржува својата првобитна форма со секое миење и носат Користите преку редовни sleepwear да го преземе местото на лабава ќебиња.БЕЗБЕДНА И ПРИЈАТНА ДИЗАЈН - 1 пред-изми спиење вреќа погоден за носене ќебиња се создаде безбедно спиење средина за вашето бебе, елиминирање на опасноста од лабава ќебиња TOG оценка 1.ГОЛЕМИНАТА - Мал (10-18lbs, 23" - 28" инчи), Средна (15-24lbs, 26" - 31" инчи), Големи (22-28lbs, 30" - 34" инчи), X-Large (26-36lbs, 35" - 37" инчи).Пред-изми 100% памук муслин материјал е дише за да се намали ризикот од прегревање во текот на ноќта.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката